Aukštaitija ralli avapäeval segas võistlejaid tolm

Nädalavahetusel sõidetakse Leedus Aukštaitija rallit

Jaan Mölder junior võistleb Leedus Aukštaitija rallil

Jaan Mölder junior - Urmas Roosimaa Aukštaitija ralli kolmandal kiiruskatsel. Foto: www.rally.lt
Leedus toimunud Aukštaitija ralli võitsid Mitsubishi Lanceril võistelnud 2003. aasta Läti meistrid Ivars Vasaraudzis ja Valdis Spredzis. Jaan Mölder junior - Urmas Roosimaa lõpetasid ralli seitsmenda kohaga.

13.-14. augustil toimunud kolmanda rahvusvahelise Aukštaitija autoralli võisid Ivars Vasaraudzis - Valdis Spredzis (Mitsubishi Lancer Evo 6).

Rallipaari Saulius Girdauskas - Audrius Šošas (Mitsubishi Lancer Evo 7) jäi liidrist lahutama napid 2,86 sekundit ning Rokas Lipeikis ja Renatas Vaitkevičius (Mitsubishi Lancer Evo 6) jäid kaasmaalastele alla 5,18 sekundiga. Kui algselt kuulusid võistlustulemuste järgi teine ja kolmas koht Leedu võistlejaile, siis protestide tulemusena olukord muutus.

Lipeikis andis sisse protesti Girdauskase kohta kõrvalise abi kasutamise eest trassil. Girdauskas seevastu edastas korraldajale protesti Lipeikise auto tehnilistele tingimustele mittevastavuse kohta. Mõltemad protestid rahuldati. Seega tõusis teisele kohale rallipaar Evaldas Čirba - Audrius Pivoras (Mitsubishi Lancer Evo 6) ning kolmandale Viktors Lebedevs - Maris Deklaus (Mitsubishi Lancer Evo 6).

Ainus rallil osalenud Eesti võistluspaar Jaan Mölder junior - Urmas Roosimaa (Mitsubishi Lancer Evo 6) lõpetas 346 kilomeetri pikkuse autoralli üheksanda ajaga, ent kahe ekipaaži võistluselt eemaldamise tulemusena tõusid mehed kahe koha võrra. JR Racingu meeskonna all sõitnud eestlased kaotasid ralli võitjale 2 minutit ja 24,65 sekundit.

"Esimene päev läks puhtalt tolmu nahka, sisuliselt veeresime need katsed läbi. Teisel päeval oli jama piduritega, piduriõli läks keema ja pidurid kadusid vahepeal ära," sõnas esmakordselt Leedus võistelnud 17-aastane piloot.

Aukštaitija ralli oli Leedu meistrivõistluste viies etapp, Läti meistrivõistluste kuues etapp ja Balti rallikarika neljas etapp.