Cesise ralli võitsid Aivis Egle - Juris Vilmanis

Jaan Mölder junior: Cesises oli väga tehniline rada

Cesise ralli avapäev kukutas ühe favoriitidest

Homme algab Lätis kahepäevane Cesise ralli

Cesise rallil stardib viis Eesti ekipaaži

Cesise ralli võitjad Aivis Egle ja Juris Vilmanis. Foto: Erakogu
Lätis sõidetud Cesise autoralli võitsid N-rühma Mitsubishil võistelnud lätlased Aivis Egle - Juris Vilmanis. Teise koha saavutas Leedu rallipaar Saulius Girdauskas - Audrius Sosas, kolmanda Viktors Lebedevs - Maris Deklaus.

12 ja 13 juunil sõideti Lätis rahvusvaheline autoralli Cesis 2004, mis oli Läti meistrivõistluste neljas ja Leedu meistrivõistluste kolmas etapp. Samuti kuulus võistlus Baltic Rally Cup'i arvestusse.

Ralli avapäeval jäi sõit pooleli ühel favoriitidest, kui tehniliste probleemide tõttu katkestasid võistluse Ivars Vasaraudzis - Valdis Spredzis (Mitsubishi Lancer Evo 7).

Teist võistluspäeva alustasid liidrina Ford Escort WRC-l võistelnud Matiss Mezaks - Arnis Ronis.

Kolmandalt ja neljandalt positsioonilt rallit jätkanud Armands Maspans - Normunds Aizkalns (Mitsubishi Lancer Evo 7) ning Janis Vorobjovs - Ints Marcinkevicsh (Subaru Impreza STi) langesid konkurentsist ralli teisel päeval, mil kummagi rallipaari autosid tabasid viiendal kiiruskatsel tehnilised probleemid.

Paraku vedas viimasel kiiruskatsel tehnika alt ka Mezaksit, ning mootori probleemide tõttu jäi ka ralli liider rajaveerde. Leedukatele ning esikolmukuaegu välja sõitnud Läti rallipaaridele Aivis Egle - Juris Vilmanis (Mitsubishi Lancer Evo 6) ja Viktors Lebedevs - Maris Deklaus (Mitsubishi Lancer Evo 6) andis see võimaluse võistelda koha nimel esikolmikus.

Vaatamata ralli esimesel päeval üle katuse käimisele, suutsid Saulius Girdauskas - Audrius Sosas (Mitsubishi Lancer Evo 7) teisel päeval teha kiiret sõitu, ning lõpetasid võistluse R-Evolutioni rallipaari Egle - Vilmanis järel 57,8 sekundilise kaotusega teise kohaga.

Minuti ja 26,9 sekundilise kaotusega liidritele saavutas Cesise ralli kolmanda koha ekipaaž Lebedevs - Deklaus, olles 11,1 sekundi võrra kiiremad Jaan Mölder juniorist ja Urmas Roosimaast (Mitsubishi Lancer Evo 6). Eestlastele kuulus ralli lõppedes seega nii absoluutarvestuse kui ka N-rühma neljas koht.

"Kõik sujus hästi ja mingeid probleeme ei olnud. Me võime oma kohaga väga rahule jääda, sest vihmakogemus mul praktiliselt puudub," märkis Mölder junior libedatel teedel peetud ralli kohta.

"Sellistes tingimustes sõidetud võistluse kohta on neljas koht meie jaoks super! Ilmselt kogemuste taha see kolmas koht ka jäi, samuti on lätlasi omal maal väga raske võita. Tegelikult me kartsime, et kaotame sellistes tingimustes tunduvalt rohkem. Eriti avapäeval olid tingimused väga hullud, kus pidi teadma igat nurgatagust peast," lisas äsja 17-ndat sünnipäeva tähistanud piloot.

Uskumatult head sõitu tegid Raimonds Strokss - Janis Volmanis, kes pärast kolme kiiruskatset olid rahvusliku klassi R13 Audi 80 Quattroga absoluutarvestuse viiendad ning ralli samal positsioonil ka ralli lõpetasid.

"Kindlasti tegi Strokss väga kiiret sõitu. Avapäev näitas, et need kellel sellistes tingimustes kogemusi on, jõuavad ettepoole - auto võimsus nii suurt rolli ei mänginud," kinnitas neljandat kord Lätis võistelnud Jaan Mölder junior.

Teine Eesti rallipaar, A-rühma Mitsubishi Lancer Evo kolmel võistelnud Slava Popov - Aivar Järvet finišeerus kümnendana. Kaotust kogunes neil ralli liidrile ligi neli ja pool minutit.

Absoluudi neljateistkümnes koht ja esikoht kaheveoliste autode arvestuses kuulus Ford Pumal sõitnud Maris Neiksansile. Tal oli esimestel katsetel ka õnnetus - sõitis teelt välja. Ta vend lõpetas ralli kuuendal kiiruskatsel, kui auto käigukast purunes juba kolmandat korda sel aastal.

2WD teised olid Krisjanis Caune - Artis Strauss (Honda Civic Type-R), kes edestasid Egilis Ilet ja Maris Ilet 0,1 sekundiga.