Loe kommentaare (3)

Talsi rallil finišeerus kahest Eesti ekipaažist üks

Nädalavahetusel sõidetakse Lätis Talsi rallit

Slava Popov - Aivar Järvet Mitsubishi Lanceril. Foto: Rando Aav
Lätis peetud Talsi ralli võidu võttis Ivars Vasaraudzis, teisena lõpetas Läti N4 klassi meister Aivis Egle ja kolmandana Viktors Lebedevs. Kahest eestlaste ekipaažist jõudis rallil finišisse üks.

Publikul oli seekordsel Lätis toimunud autorallil palljutki vaadata - spinnid, õnnetused, teelt väljasõidud, põlengud. Sõitjatele oli võistlus keeruline, viiel katsel katkestas üksteist võistluspaari. Kokku sõideti Läti meistrivõistluste kolmandal etapil kümme kiiruskatset.

Ralli esikoht ja A8 klassi võit läks Mitsubishi Lancer Evo seitsmel kihutanud rallipaarile Ivars Vasaraudzis - Valdis Spredzis. Aivis Egle ja Juris Vilmanis (Mitsubishi Lancer Evo 6) kaotasid liidritele pool minutit, Viktors Lebedevs - Maris Deklaus (Mitsubishi Lancer Evo 6) jäid ligi poolteise minuti kaugusele.

Leedukas Saulius Girdauskas lõpetas võistluse neljandana. Maris Neikšans oli üldarvestuses seitsmeteistkümnes, kuid A2000 klassi liider. Kaspars Šimkus finišeerus Ford Pumal kihutanud Neikšansi ees ning sai sellega kirja N2000 klassi võidu. R13 klassis saavutas parima tulemuse absoluutarvestuse kaheksandal kohal ralli lõpetanud Raimonds Strokšs Audil.

Numbri all 17 võistelnud Slava Popov - Aivar Järvet (Mitsubishi Lancer Evo 3) kaotasid ralli võitjale kokkuvõttes 6 minutit ja 22 sekundit. Tulemus andis absoluutarvestuse kolmeteistkümnenda koha.

JR Racing Team'i võistkond Jaan Mölder junior - Urmas Roosimaa katkestas ralli viiendal kiiruskatsel, kui tekkisid probleemid Mitsubishi Lanceri kütusepumbaga. "Viga oli selles, et pumba lüliti oli sattunud lühisesse ja oli ära põlenud. Võtsime armatuuri lahti, tõstsime need juhtmed ühe teise lüliti külge ümber, aga siis oli kaotust oli kogunenud juba 51 minutit," rääkis Jaan Mölder junior.

"Lätti läksime üldse treenima. Seal olid hoopis teised olud ja teed, ning see oli huvitav vaheldus. Kahju, et võistlus nii lühikeseks jäi," ütles Mölder juunior. Urmas Roosimaa lisas: "Sedakorda läks nii, et ei midagi..."

Lisaks tõrkuvale autole pakkusid eestlased üht-teist ka publikule. "Paarisrajal saime teise auto käest muda esiklaasile ja ei olnud vett, et seda maha puhastada. Teisel katsel tegime katse kõige kitsamas kohas spinni ja jäime täpselt kahe valli vahele risti. Saime seal hoolega edasi-tagasi tagurdada. Kulus 20 sekundit, enne kui minema saime" rääkis piloot.

Mis edasi sai, seda kirjeldas Jaan Mölder junior järgmiselt: "Kolmandal katsel oli juba igasuguste vigadega rütm täiesti käest ära. Samuti ei ole ma sellise libedaga enne sõitnud. Neljanda katse peal hakkas auto tõrkuma ja mingil hetkel suri välja."