Loe kommentaare (1)

Jaanimäe ringil peeti noortesprindi kolmas etapp

Pühapäeval peetakse Jaanimäel noorte sprindivõistlus

Rainer Aus Lada VFTS-il. Foto: Rando Aav
9. mail sõideti Harjumaal Jaanimäe Ringi karikavõistluste noorte rallisprindi kolmas etapp. Et sõit toimus emadepäeval, kihutasid pärast võistluste lõppu kihutasid rajal ka noorte pilootide emad.

Klassis V18 tegi kiireimat sõitu Lada Samaral võistelnud Kaspar Koitla, kellele kuulus ka kahe vooru kokkuvõttes parim tulemus. "Lada oli super nagu alati. Probleeme ei olnud," kinnitas kogu võistluse kiireim. "Konkurentsi pakkusid Rainer Aus ja Priit Ollino," märkis teistkordselt Jaanimäel võistelnud Kaspar Koitla.

Napi kaotuse ja teise kohaga tuli leppida Lada VFTS-il kolmandas sõiduvoorus kiireima ringiaja välja sõitnud Rainer Ausil (+0,64 sekundit). Klassiiidrile kaotas kolm sekundit Asso Ojandu (Lada Samara), kellele kahe vooru parim tulemus 2:27,83 andis siiski kolmanda koha.

Klassis J18 saavutas Rainer Aus esikoha, võisteldes sel korral autoga VAZ 2101. "J18 klassi tulemus oli väga hea ning olen rahul. Vabas klassis kahjuks pidin Kasparile alla jääma, kuid ta on ka väga kiire sõidumees."

Ford Fiestal sõitnud Raido Kevvai tuli teiseks ning Toyota Celical kihutanud Timmu Kõrge kolmandaks.

"Konkurendid oli kõvad," tunnistas Timmu Kõrge, kellel varasem kogemus Jaanimäe rajalt puudus. "Tulemusega olen rahul aga teise vooru söidu aps kripeldab ikka vähe. Ilmselt sinna läks ka teine koht, aga see on autosport. Taga kurvis läks vähe pikaks ja seal oli mingi tugev lohk, kuhu nagu auto põhimõtleliselt seisma jäi. Teise vooru algus tundus endale küll hea," rääkis Kõrge.

Kui 91 kw võimsusega Toyota Celical võistelnud Timmu Kõrge kaotas liidrile napid kaks sekundit, siis vaid mõne kümnendiku võrra kehvema aja sai kirja VW Golfil kihutanud Kristjan Laskar.

"Sõit istus päris hästi, kuid kahetsen, et algul liialt tagasi hoidsin. Esimesel katsel ehmatas libedus ära ning otsustasin mitte riskida. Viimane katse aga näitas, et oleksin olnud võimeline rohkemaks," kommenteeris Laskar.

Kõige nooremate võistlejate masinaklassis J16 võttis võidu Romet Tsirna (Honda CRX), edestades sekundiga Sulev Haamerit (Hyundai Lantra). "Hea võidusõit oli, aga enda väikese vea tõttu tuli esikoht loovutada. Loodan et järgmine kord läheb paremini," sõnas Haamer. "Viimasel katsel kaldusin ühes kurvis välja ja kahe rattaga natukene valli peale." Klassi kolmas oli Taavi Kivistik.

Nn emadepäeva sõidu võidu võttis J16 klassis võistelnud Karl-Artur Viitra ema Opel Vectral.