Loe kommentaare (3)

Smiltene autokross meistrivõistluste arvestusse ei läinud

Smiltenes peetakse autokrossi teine etapp

Siim Kaur bagil. Foto: Repro
18. aprillil Smiltenes toimunud autokross pidi olema nii Läti, kui ka Eesti meistrivõistluste etapiks. Eesti etapina see aga arvesse ei läinud, sest üheski masinaklassis ei tulnud piisavalt eestlasi kohale.

1600 Junior klassis oli 14 osavõtjat, nendest kaks olid Lada Samaratel võistlevad Tiit Rattasep ja Joosep Toots. Ajasõidus näitasid nad vastavalt 11. ja 14. aega. Esimeses poolfinaalis oli Rattasep viies. Selle tulemusega pääses ta B-finaali ning kordas selles sama tulemust. Üldarvestuses tähendas see 13. kohta.

Joosep Toots katkestas võistluse teises poolfinaalis viimasel ringil, kuid kirja läks neljas koht ning sellega pääses ta A-finaali. Seal ta aga katkestas ja jäi seetõttu kümnendaks. Etapivõidu sai Raimonds Tiltins.

2000 Super masinaklassis oli võistlejaid kümme, nende hulgas ka Mario Karuse. Ajasõidus tuli kuues aeg ning poolfinaalis saavutas valgalane kolmanda koha. B-finaal jäeti ära, kuna selles oleks sõitnud vaid kaks võistlejat. A-finaalis vormistas etapivõidu Janis Bogdanovics. Teine oli Kaspars Bloms ning kolmandana lõpetas Karuse.

Ka 2000 Open võistlejaid oli stardis kümme. Eestit esindas selles masinaklassis ainsana Ahti Sei. Finaalis Sei viimasel ringil katkestas ning sai seetõttu üheksanda koha.

Ainsa eestlasena oli bagide sõidus ülejäänud viiele võistlejale konkurentsi pakkumas Siim Kaur. Ajasõidus sai ta neljanda aja, esimeses eelsõidus kolmanda ning teises eelsõidus teise koha. Finaali pääsesid eelsõitude tulemuste järgi vaid kolm bagi ning tänu eelmise aasta Läti meistri katkestamisele tuli Kaurile teine koht. Võitis Armands Hohfelds.

Järgmine Läti meistrivõistluste etapp toimub 2. mail Priekules.