Loe kommentaare (4)

Rapla kardidajal peeti lumerajavõistlus

Rapla kardirajal peetakse laupäeval lumerajavõistlus

Algas registreerumine Raplas toimuvale lumerajavõistlusele

21. veebruaril toimus Rapla kardirajal lumerajasarja "Hepa Karikas 2004" esimene etapp. 1,5 kilomeetri pikkusel rajal võtsid mõõtu 84 osavõtjat viies erinevas masinaklassis.

Esiveoliste autode klassis startis 26 võistlejat. Kiireimat sõitu tegi Lada Samaral võistelnud Marko Kasepõld (aeg 4:32,87). Teise koha saavutas Enn Kasari Nissan Sunnyl (+1,65) ning kolmanda Andrus Vahi Lada Samaral (+2,05).

Mehis Kiiver (BMW 325i) oli kiireim tagaveoliste autode arvestuses, edestades lähimat konkurenti Kristo Kauli (VAZ 2106) 5,9 sekundiga. Kolmanda tulemuse saavutanud Kulno Kägu (BMW 325i) kaotus liidrile jäi võistluse lõppedes 6,47 sekundile.

4WD autodel osales kümme võistlejat. Neljarattaveoliste autode klassi võidu sai kirja Helmet Palm (Mitsubishi Lancer Evo 7) ajaga 4 minutit 23,94 sekundit. Teine ja kolmas koht saavutati autol Audi 90. Martti Kalju kaotas liidrile 16,97 ja Maarek Grünthal 17,61 sekundit.

Noorte ja naiste arvestuses tegi kiireimat sõitu Jaanus Käärik VW Golfil. Samuti Golfil võistelnud Kristjan Laskar saavutas teise koha, kaotades liidrile vaid 0,9 sekundit. Kolmas koht kuulus Opel Kadetil võistelnud Taavi Kivistikule (kaotust liidrile 10,4 sekundit).

Eraldi arvestust peeti Raplas toimunud võistlusel ka Moskvich Liiga võistlejaile. Parima tulemuse sai kirja Enn Pärnamägi (aeg 5:21,27) Margus Künnapi (+2,37) ja Rein Tomingase (+7,05) ees.

Võistluse korraldustoimkonna liige Andrus Vahi sõnas, et võistlus õnnestus ning avaldas rahulolu heade ilmaolude üle. "Ilm oli ilus, kuigi tänu päiksele muutus rada võistluse käigus päris pudruks. Loodetavasti jäid osalejad siiski sõiduga rahule."

Ka lisas Vahi, et võistlus oli kõigi jaoks võrdne. "Rada oli nädal enne sõitu proovimiseks suletud ja treenida ei saanud keegi!"

Kui külm ilm püsib, võistlusrada korrastatakse ning 28. veebruaril peetakse Hepa karikavõistluste teine etapp lumerajasõidus.