Loe kommentaare (5)

Põnev võistlus ka väheste võistlejatega

Eesti MV punktiseis veoautode autokrossis pärast 2004. a 1. etappi

Viitina võõrustab esmakordselt meistrivõistlusi

25. jaanuaril toimus Viitinas selle hooaja esimene võistlus veoautude autokrossis. Klassis GAZ 51/52 startis seitse ja klassis GAZ 53 viis võistlejat. Ju olid põhjuseks liigsed miinused kraadiklaasil.

GAZ 51/52 klassis võitis kontrollsõidud vanameister Avo Pilv 3,1 sekundiga Indrek Järvpõllu ees. Kolmas oli ainus külalisvõistleja ja varem veobagi rooli keeranud Bruno Leimanis.

Neljandat ja viiendat kohta lauhutas ainult 0,2 sekundit. Neljas oli Kuido Klooren ja viies Marko Kokk. Kuues koht kuulus Taivo Tuusisele, seitsmes Tarmo Kihulasele.

Poolfinaale sõideti kaks, kummaski kaheksa ringi. Ülekaalukalt parim oli Avo Pilv. Mõlemas sõidus oli teine Kuido Klooren, kolmandana finišeerus Indrek Järvpõld. Uustulnuk Marko Kokk sõitis ennast mõlemas sõidus neljandale kohale, talle järgnesid viiendana Tuusis, Kihulane ja Leimanis.

Finaalis sõidetud 12 ringi läbis parima ajaga Avo Pilv ja finišeeris esimesena. Teise ja kolmanda koha peale käis kõva heitlus kolme mehe vahel. Klooren, kes sai stardist hästi minema, pidi peagi hakkama tõrjuma Järvpõllu ja Koka möödasõidu katseid. Lõpuks jõudis Klooren finišisse siiski teisena. Kolmandana lõpetas Marko Kokk ja neljandaks jäi Indrek Järvpõld. Neist taga pool jagasid kohti lätlane Bruno Leimanis ja Tarmo Kihulane. Ainsana finaalis katkestama pidanud Tuusisel tuli leppida seitsmenda kohaga.

Klassis GAZ 53 sai kontrollsõidus aja kirja neli meest viiest. Kontrollsõidu kiireim oli Mait Mäesaar, teise aja sai Allain Karuse vaid 0,1 sekundilise paremusega Sigmar Tammemägi ees. Neljanda aja sõitis välja Silver Tammemägi. Kaidar Metsla katkestas esimesel ringil pärast piruetti.

Poolfinaale sõideti kaks, mõlemas kaheksa ringi. Esimese poolfinaali kiireim oli Mait Mäesaar, teisena lõpetas Sigmar Tammemägi ja kolmandana Allain Karuse. Teise poolfinaali võitis Allain Karuse Tammemägi ja Mäesaare ees.

Finaalis oli tihe rebimine esimese kolme koha peale. Sõidu käigus oli Mäesaare esikoht mitmel ringil juba ohus, aga siiski õnnestus mehel konkurendid selja taga hoida ja võistlus esimesena lõpetada.

Mullu võitis Mäesaar esikoha GAZ 51/52 klassis. Sigmar Tammemägil tuli lisaks Mäesaare pidurituledele vaadata ka Karuse omi, sest Karuse suutis mõned ringid enne lõppu sõita ennast teiseks ja Tammemägi pidi leppima kolmanda kohaga. Neljandaks jäi finaalis Kaidar Metsla.