Kas MM-sarja uus punktiarvestus teeb rallid põnevamaks? |
|
|
|
|
|
Peugeot on Rootsis võitnud viimasel neljal aastal
|
Loe lisaks |
|
|
Tuleval nädalal antakse start Rootsi rallile, mis on Monte Carlos peetud võistluse järel autoralli MM-i teiseks etapiks. Üheks tõenäolisemaks favoriidiks sel talverallil peetakse Peugeot'l võistlevat Marcus Grönholmi.
Kui Monte Carlo ralli on alati rehvivaliku seisukohalt keeruline, siis Rootsis ei ole kahtlust: piigid on ainuõige valik. Sajaprotsendiliselt lumega kaetud teed sobivad paremini Skandinaavia sõitjatele, kes on sellisel pinnasel eksperdid.
Pärast Monte Carlo rallit juhib konstruktorite meistrivõistlusi Ford, kelle ametlikeks sõitjateks nädala pärast algaval Rootsi rallil on Markko Märtin ja Janne Tuohino. Francois Duval stardib samuti Ford Focusel, kuid ta saab jahtida vaid individuaalarvestuse punkte.
Markko Märtin lõpetas eelmisel aastal Rootsis neljandana ja tõestas, et ta võib sellel rallil palju korda saata. Sellegipoolest ei ole eestlasel Rootsist palju kogemusi - 2002 aastal jäi tal seoses teelt väljasõiduga sõit pooleli juba testikatsel.
Janne Tuohino tunneb Rootsi rallit. Soomlasel on minevikust ette näidata häid tulemusi, sealhulgas 2002. aasta Rootsi ralli seitsmes koht. Eelmisel aastal osales Tuohino erasõitjana ja sai seitsmeteistkümnenda koha.
Francois Duval lõpetas 2002. aastal kümnendana ning mullu katkestas ta ralli viiendal katsel teelt väljasõidu tõttu.
Citroeni meeskonna piloot Sebastien Loeb oli Monte Carlo ralli peafavoriit, kuid Rootsis on teine lugu. Prantslane on kiire igal pinnasel, kuid tõenäoliselt pigem asfaldil, kui Karlstadi ümbruses toimuval võistlusel.
Rootsi rallist on ta osa võtnud kolmel korral. 2001. aastal esmakordselt sel rallil osalemine jäi toona Citroen Saxol võistelnud Loebile katkestamise tõttu lühikeseks. Järgmisel aastal oli mehe käsutuses Xsara WRC ja ta lõpetas seitsmeteistkümnendal kohal. Eelmisel aastal kuulus prantslasele Rootsi rallilt seitsmes koht.
Carlos Sainz sai eelmisel aastal Rootsist kirja ühe hooaja halvima tulemuse, kui ta lõpetas üheksandana. Sellegipoolest on hispaanlasel ette näidata Rootsist poodiumil finišeerimisi. Praegune Citroeni sõitja oli 1996-1999 aastal teine ja lõpetas kolmandana aastail 2001 ja 2002.
Seda hooaega Peugeot 307 WRC-l alustanud Marcus Grönholm on Rootsi ralli kolmekordne võitja. Soomlast on kindlasti ka sel aastal keeruline võita, kuna tal on kasutada uus võistlusauto, mis Monte Carlos näitas oma potentsiaali. Grönholm võitis oma esimese MM-etapi Karlstadis ja sai seal esimese võidu kirja võisteldes autol Peugeot 206.
Peugeot on Rootsis olnud edukas ja võitnud kolmel korral Marcus Grönholmiga, ühe ralli on võitnud ka Harri Rovanperä.
Freddy Loixil ei ole nii värvikalt Rootsi rallil esinenud. Belglane lõpetas eelmisel aastal kaheteistkümnendal positsioonil ja sai oma parima tulemuse 2000. aastal, kui oli kaheksas.
Mitsubishi Lancer WRC04 on arendusjärgus ja meeskonna peaeesmärgiks on hooaja esimesed rallid lõpetada, et aimu saada auto käitumisest.
Gilles Panizzi eesmärk on autoralli MM-võistluste teisel etapil finišeeruda. Kui ta saaks mõned punktid, siis oleks see heaks boonuseks, kuigi prantslasel on Rootsi rallilt vähe kogemusi.
Mitsubishi meeskonnas vahetab Gigi Galli Rootsi rallil välja Kristian Sohlberg. Soomlane teab seda etappi veidi enam, kui meeskonnakaaslane. 2001. aastal Sohlberg rallit ei lõpetanud, kuid järgneval kahel aastal finišeerus ta vastavalt kahekümne neljandal ja kaheteistkümnendal kohal.
Subaru esipiloodi Petter Solbergi parim tulemus Karlstadi ümbruses toimuvast autorallist pärineb aastast 2001, kui ta lõpetas kuuendana. Sama koha saavutas neljal korral Rootsi rallil võistelnud norralane ka mullu.
Sellest hooajast Subaru meeskonnas võistlev Mikko Hirvonen osales Rootsis esmakordselt eelmisel aastal. Noor soomlane tõi oma auto üle finišijoone üheteistkümnendana.
Subaru on ainus tehasemeeskond, kes kasutab Pirelli rehve. Teistel on kõigil kasutada Michelini jalavarjud.
Allikas: Rally-Live
Rootsi ralli võitjad 1998-2003
2003 Grönholm - Rautiainen (Peugeot 206 WRC)
2002 Grönholm - Rautiainen (Peugeot 206 WRC)
2001 Rovanperä - Pietilainen (Peugeot 206 WRC)
2000 Grönholm - Rautiainen (Peugeot 206 WRC)
1999 Mäkinen - Mannisenmäki (Mitsubishi Lancer)
1998 Mäkinen - Mannisenmäki (Mitsubishi Lancer)
|
|
|
|