Markko Märtin alustas MM-hooaega teise kohaga

Autoralli juunioride maailmameistrivõistluste punktiseis pärast 2004. a 1. etappi

Carlos Sainzi katkestamises süüdi pealtvaatajad

Sebastien Loeb suurendas edu veelgi

Märtin jätkab esikolmikus

Markko Märtin - Michael Park Fordil. Foto: Indrek Ilomets
Markko Märtin (Ford) sai Monte Carlo ralli viimasel võistluspäeval kaks katsevõitu ning kindlustas endale 16-etapilise MM-sarja avavõistlusel teise koha ja 8 punkti.

Markko Märtin tõusis teiseks ralli eelviimase, ralli pikima katse (32,58 km) teistkordsel läbimisel. Enne viimast võidukihutamist (19,52 km) edestas ta oma tiimikaaslast François Duvali kahe sekundiga. Belglane oli Märtinist sel katsel 8,7 sekundit aeglasem. Viimasel katsel lisas Märtin eduajale Duvali ees veel viis sekundit ning lõpuks jäi Fordile kaks poodiumikohta kindlustanud meeste vaheks seitse sekundit.

Meeleheitliku rünnaku kolmandale kohale võttis ette pühapäeval kiiret sõitu teinud Marcus Grönholm (Peugeot), kes enne viimast katset jäi Duvalist maha 21,7 sekundiga. Viimasel kiiruskatsel oli eksmaailmameister kõigist kiirem (edestas teise aja saanud Märtinit 9,5 sekundiga), kuid Duvali püüdmisest jäi soomlasel siiski 7,2 sekundit vajaka ning Peugeot' esisõitja pidi leppima neljanda kohaga.

Pühapäevase teise katse võitnud maailmameister Petter Solberg (Subaru) oli kahel viimasel kihutamisel probleemide küüsis ning langes viiendalt kohalt seitsmendaks. Viienda koha hõivas teine Peugeot' piloot Freddy Loix (kaotus Loebile 8.16), kuuenda uue Mitsubishiga kohe punktikohal lõpetanud Gilles Panizzi (+10.11,6). Viimasel kiiruskatsel Grönholmile 3.24,7-ga kaotanud Solberg sai avaetapilt kirja kaks punkti (+10.42,2). Viimase punkti noppis šveitslasest erasõitja Olivier Burri (Subaru).

Urmo Aava - Kuldar Sikk (Suzuki Ignis) olid enne viimast kiiruskatset absoluutarvestuse 12. kohal ja Junior WRC arvestuses teised. Eestlasi edestas nelja minutiga Nicolas Bernardi (Renault Clio). Loebile oli Aava allajäämine 26 minutit.

Viimasel kiiruskatsel sai Aava kirja 17. aja (oma klassi 8.), kuid sellest piisas, et oma teist kohta hoida. Üldarvestuses 10. koha saanud Bernardi koguaeg oli 4:35.41,1, 12. koha säilitanud Aava jäi maha 4.08-ga. Kolmanda koha hõivas itaallane Luca Rossetti (Citroën Saxo), kes eestlasele jäi alla 1.16,5-ga.