13. jaanuar 2004 12:30
Loe kommentaare (5)

Võrtsjärve jäärajal oli kiireim Lembit Nõlvak

Lembit Nõlvak Subaru Imprezal. Foto: Karli SaulPühapäeval, 11. jaanuaril toimus MTÜ Reinsalu Spordi korraldusel Võrtsjärvel jäärajavõistlus "Võrtsjärve 2004", kus osales poolsada võistlejat. Kiireima aja saavutas Subaru Imprezal kihutanud Lembit Nõlvak.

"Minu jaoks oli võistlus huvitav, kuna sõitsin Kasega võidu. See oli põnev, et võistlus ei kujunenud võistlusauto testimiseks, vaid tõsiseks võidusõiduks," sõnas N-rühma Subaru Imprezal klassis "piik" kogu võistluse parima tulemuse saavutanud Lembit Nõlvak.

Tõsiseim sekund-sekundis sõit käiski neliveolistel autodel võistelnud Lembit Nõlvaku ja Andres Kase vahel, kes "piik" klassis saavutasid võrdlemisi sarnaseid tulemusi. Kui Nõlvaku kahe parima vooru aeg oli 4 minutit ja 55,6 sekundit, siis Kase kaotus liidrile jäi võistluse lõppedes vaid 0,8 sekundit.

"Tal on teadaolevalt 330-hobujõuline edasiarendatud tänavasõiduauto, kuigi tänu sellele ka paarsada kilo raskem. Minu ralliautol on hobujõude vast 265-270. Seega võib toimunud võistlust päris põnevaks pidada," märkis Lembit Nõlvak, kes sel hooajal osaleb võistlustel varem Renee Pohlale kuulunud ralliautol. (Kuna alles täna vormistati ralliauto dokumendid ümber, siis talverallil Nõlvak veel ei stardi.)

Neliveoliste vabaklassi võidu võttis Andres Kask, Artur Krõlovi ja Ahti Koorti ees.

2WD piik klassis saavutas parima tulemuse Honda Integral võistelnud Riivo Pappel ajaga 5 minutit ja 18 sekundit. Teine koht samas võistlusklassis kuulus Lauri Reintamile (VAZ 2108), kolmanda koha saavutas Raido Kevvai (Ford Fiesta).

Kaheveoliste vabaklassis võttis võidu Volkswagen Golfil võistelnud Meelis Liivrand ajaga 7 minutit 3,2 sekundit. Järgnesid Ford Fiestal võistelnud Kristjan Kutsar (kaotus liidrile 6 sekundit) ja Lada Samaral kihutanud Andrus Vahi (aeg 7:16,9).