McRae tõotas tagasi tulla ja teisel katsel Dakari ralli võita

Stephane Peterhansel võitis Pariis-Dakari ralli

Urvo Männama ja Risto Lepik katkestasid Dakari ralli

Urvo Männama ja Risto Lepik stardivad teistkordselt Dakari maratonrallil

Colin Mcrae Prantsusmaal Clermont-Ferrandis Dakari ralli avakatsel. Foto: AP / Scanpix
Täna alanud Dakari ralli stardijoonel oli nelisada osavõtvat võistkonda (195 mootorratast, 142 autot ja 63 veokit), millele lisandus 195 abi andvat ekipaaži.

Enne teekonna alustamist osalesid võistlejad 1,5 kilomeetri pikkusel proloogil, mis toimus kahel paralleelsel rajal. Mootorrattureist üllatas Itaalia erasõitja Matteo Shinozuka. Autode arvestuses võitis proloogi teist aastat järjest Kenjiro Shinozuka (Nissan). Veoautol oli kiireim Vladimir Tchaguine Kamazil.

Proloog toimus lumistes tingimustes ja seda oli politsei andmetel kogunenud vaatama 35 000 pealtvaataja. Proloogil on oluline saada hea koht, sest aeg ei mängi seal rolli.

Kenjiro Shinozuka tõestas, et ta on lühikeste proloogide spetsialist, võttes alla ühe sekundilise eduga võidu De Villiersi (Nissan) ja Miki Biasioni (Mitsubishi) ees. 2003 aasta võitja Hiroshi Masuoka (Mitsubishi) sai kirja neljanda aja.

Soomlane Ari Vatanen sai kolmekümne neljanda koha. "Ma võtsin nii ettevaatlikult kui võimalik. Tegelikult ma vihkan selliseid tingimusi. Ma ei suuda Aafrikat ära oodata," lausus Vatanen.

Nissanil võistlev uustulnukas Colin McRae (fotol) alustas Dakari rallit kahekümne kaheksanda kohaga.

Veoautode arvestuses oli parim kahe möödunud võistluse võitja Vladimir Tchaguine. Venelane võitis ralli veterani hollandlast Johannes De Roofi (DAF) ja selle kaasmaalast Hans Bekxi (DAF).

Mootorrataste arvestuses oli kiireim Matteo Graziani (KTM), kes sai seitse sekundit parema aja eelmise aasta proloogi võitjast Cyril Despresist (KTM). Kahekordne Dakari võitja Richard Sainct oli kolmas.