12. oktoober 2003 23:40
Loe kommentaare (12)

Taalis selle hooaja sõidud peetud

Priit Vadi võistlusauto Foto: Villu TeearuKaheteistkümnendal oktoobrikuu päeval sõideti Taalis Superkross 2003. hooaja viimane etapp. Kohale oli tulnud 43 võistlejat. Karikad pani välja Stomil Eesti.

Kuna laupäevane päev oli olnud vihmane, siis ka võistluste toimimise päeval oli rada alguses niiske. Iga eelvooruga parandasid sõitjad enda ringiaegu, sest rada kuivas. Finaalide alguseks oli stardisirge asfalt täiesti kuiv ja isegi tolmas. "Oleks pidanud kastmisauto tellima," kommenteeris võistluste direktor Eiki Eriste. "Suvel tolmas raja teine osa, nüüd asfaldipoolne." Kuid pisike vihmasabin lõpetas raja tolmamise probleemid.

Võistlusele oli võidukarikad välja pannud Stomil Eesti, eesotsas Ove Pärtelsoniga. Ove sõidab ise ka Superkross sarjas ja oma Peugeot 205'ga kahes klassis.

Noori oli hooaja viimasele etapile välja tulnud kümme. Seekord oli nobedaim Priit Vadi Hondal. Priidu nimele jäi ka eelsõitude kiireim aeg. Teisena lõpetas Henrik Kers ja kolmandana Mario Narusk.

SK1600 klassis oli oma nime kirja pannud 15 võidusõitjat. Seekord võttis klassivõidu Toomas Kasenurm. Talle järgnesid Indrek Viiret ja Ove Pärtelson. Pool võidusõitu hoidis teist kohta Paikuse mees Alar Mihkels, kuid tema sõit lõppes puhtast võistlusmomendist tekkinud rüseluses - ime, et mehe auto üldse ratastele jäi.

SK2500 klassis võidutses Margus Tammoja. Toomas Kasenurm ja Ove Pärtelson pidid leppima vastavalt teise ja kolmanda kohaga.

Vabaklassis oli kuus võistlejat. Klassivõidu sai Urmas Roosarüütel. Teine oli Ameriico Jöffert ja kolmas Tiit Rattasep.

Taali autokrossile oli kohale tulnud ka neli ERK2500 võistlejat. Kahjuks Taavi Ats ja August Paju üldse ei startinudki. Esikoha pärast võitlesid Tiit Rattasep ja Tanel Müürsepp. Seekordses duellis jäi peale Tiit Rattasep ning sai klassivõidu.

Nooruke Tiit Rattasep näitas Taalis milleks on suuteline. Mees pani ühes eelvoorus pealtvaatajad ohhetama, kui möödus konkurendist finišisirge lõpus, kus on hüpe ja vahetult pärast seda vasakkurv. Tiit tegi hulljulge manöövri ja läks hüppele konkurendist märgatavalt suurema kiirusega ning suutis sellega oma kohta parandada.

Tavapärasesse mehaanikute sõitu panid nimed kirja 10 võistlejat. Mehaanikute sõidu võitis Riho Loit (Priit Vadi autol). Indrek Simmes (Kullo Vokk autol) oli teine ja Rait Orupõld kolmas.

Päeva lõpetas oksjon Priit Vadi Hondale. Üks kaasvõistlejatest üritas autot omastada, kuid Priidu mehaanik pakkus ise lõpuks kõrgeima hinna ja auto jäi müümata.

Superkrossi sari pani sellega hooajale punkti. Eiki Eriste sõnul tema Taalis sel aastal enam midagi ei korralda, kuid kui mõni hakkaja on huvitatud karikad välja panema, siis ei ole Eriste vastu, et üks karikasarja väline etapp korraldada.