Kert Uus võidutses Kehala rallisprindil

Eesti rallisprindi MV punktiseis pärast 2003. aasta 8. etappi

Rallisprindi meistrid selguvad Kehalas

Kert Uus. Foto: Villu Teearu
Laupäeval, 4. oktoobril sõideti Lääne-Virumaal Kehala paarisrajal Eesti rallisprindi meistrivõistluste viimane etapp. Kiireimat sõitu tegi Kert Uus, kes möödus sellega hooaja kokkuvõttes Renee Pohlast.

Kehala ringil toimunud rallisprindi kaheksandalt etapilt võttis oma elu esimese sprindivõidu N-rühma Mitsubishi Lanceril kihutanud Kert Uus. Kui klassis 4WD N, E liidrikohta hoidvat Gunnar Tamme enam punktiarvestuses püüda ei olnud võimalik, siis tõukas Uus teiselt positsioonilt aga Renee Pohla.

Esimeses voorus kaotas Uus Subaru Impreal kihutanud Pohlale 1,8 sekundit, teises voorus võitis ta Pohla aga 0,5 sekundiga. "Tegin algul paar sõiduviga ning mõistsin, et paljudes kohtades annab veel kiiremini sõita," lausus Kert Uus.

Uus kommenteeris: "Kolmanda vooru eel ma teadsin, et Pohl seda asja nii ei jäta ja ta tahab mind võita. Aga ega minagi alla ei andnud ja surusin gaasi põhja ning andsin endast kõik mis võimalik. Ühesõnaga riskeerisin!"

Uusi pingutus tasus end ära, kuna lõppkokkuvõttes võitis ta Pohla 0,5 sekundiga, kui saavutas viimases voorus Subaru piloodiga sama aja.
"Esimene mõte oli see, et oleks piisanud 0,1 sekundist, et teda võita," rääkis Uus, ja selgitas: "Sest talvel ma esimesel sprindil kaotasin Tammele 0,1 sekundiga."

"Ise jäin rahule, see oli enne Saaremaa rallit hea trenn," tunnistas Uus, kes peab rallit siiski südamelähedasemaks. "Tegelikult neid on kahte ala päris raske võrrelda. Eks ralli ole mõnusam, kestab mitu päeva ja on rohkem võimalusi," märkis Uus.

Ker Uus ja Renee Pohl saavutasid Kehala rallisprindil vastavalt absoluutarvestuses esimese ja teise koha. 4WD N, E klassis saavutas kolmanda tulemuse Jaan Mölder junior.

4WD A arvestuses saavutas parima tulemuse absoluutarvestuse kolmanda aja välja sõitnud Vjatšeslav Popov, Priit Saluri ning Aivar Linnamäe ees.

2WD ralli klassis võttis võidu Andres Kaabel, edestades Martin Toomi ja Rando Turjat. Rallikrossiautodel olid kiireimad Mario Karuse, Margus Jamnes ja Haiti Arendi.

Veomasinate klassis oli kiireim välja Jaan Mölder senior, Raul Viigi ja Raivo Prukneri ees.

Noorteklassi võidu võttis Rainer Aus, Tiit Rattasepa ja Kaspar Koitla ees.