Kristjan Sooper
04. september 2023 11:34
Maiko Tamm (esiplaanil) saavutas hooaja kokkuvõttes esikoha. Foto: Qnigan

Maiko Tamm võitis rallikrossi Rally X Nordic sarjas

Maiko Tamm võitis rallikrossi Rally X Nordic viimase etapi Rootsis ja kogu võistlussarja Supercari Pro Am kategoorias. Krosskartide arvestuses saavutas etapivõidu Martin Juga.

Maiko Tamm (Ford Fiesta) võitis Höljesi rajal toimunud etapil Supercari Pro Am finaali ja sai hooaja kokkuvõttes 90 punkti. Belglane Viktor Vranckx (RX2E) kogus 86 ja rootslane Mats Öhman (Audi S1) 58 punkti.

"Põhiülesanne oli saada parem koht kui peakonkurent Vranckx, aga mitte võtta liigseid riske," rääkis Tamm võistluseelsest plaanist. "Eelsõitudes ei tohtinud mingil juhul n-ö üle suruda ja auto kahjustamisega riskida."

Kogu varasem hooaeg ja viimase etapi eelsõidud läksid nii, et finaali starti asusid Tamm ja belglane Vranckx täpselt võrdselt punktiseisult – kes võidab finaali, see võidab ka tiitli. "Läksime koos Vranckiga kohe alguses jokkerisse, tekkis väike "rüselus", kuid jätkasime mõlemad võidusõitu." Finaali võitis Tamm, Vranckx sai kolmanda koha.

Tamm tõdes, et võit tähendas ühtlasi hooaja põhieesmärgi täitmist. "Hooaeg läks hästi korda, meeskond tegi suurepärast tööd ja ise pingutasin samuti maksimaalselt. Ühtlasi sain ka teada, mille kallal pean edasise arengu tarvis tööd tegema, esmajoones on see stabiilsus."

Supercari sõitjad on Rally X Nordicus jagatud kahte kategooriasse: Pro klassis võistlejad on juba saavutanud edu maailma tippsarjades, Pro Am võistlejad on väiksema kogemusega. Eelsõitudes ja poolfinaalides võistlesid mõlema kategooria sõitjad koos, kuid finaal peeti eraldi. Pro kategooria võitis viiekordne maailmameister Johan Kristoffersson (VW Polo RX).

Juga saavutas etapivõidu

Krosskartide klassis võitis etapi Martin Juga (Speedcar Wonder), Romet Tsirna (LifeLive TN5) sai 11. koha, Tamo Toodo (Life Live TN5) oli 14. kohal. Teised Eesti sõitjad punktikohtadele ei jõudnud.

Krosskartide klassi võitis hooaja kokkuvõttes rootslane Sebastian Enholm (Speedcar Wonder) 150 punktiga. Juga sai 115 punktiga kuuenda koha ja Tsirna oli 40 punktiga 15. Toodo kogus 11. punkti, mis annab 25. koha. Teised Eesti sõitjad punktikohtadele ei jõudnud.

Rally X Nordic koosnes kaheksast etapist, mis sõideti Taanis, Rootsis, Soomes ja Norras.