Rauno Paltser
25. august 2022 13:55
Ken Torn Poola etapil. Foto: Sven Kollus

Torn ja Pannas stardivad Tšehhis asfaldirallil

Reedel antakse Tšehhis, Dřevnice jõe ääres asuvas ligi 75 000 elanikuga Zlini linnas start Euroopa autoralli meistrivõistluste seitsmendale etapile. Asfaldirallile, mida sel korral sõidetakse 51. korda, on registreerunud 113 võistluspaari.

Võistlusnumbri all 8 saavad reedel stardi Ken Torn ja Kauri Pannas. 2020. aasta ERC3 ja 2021. aasta ERC Junior klassi Euroopa meistrite võistlusautoks on ka sel korral Poola rallimeeskonna C-Rally poolt ettevalmistatud Ford Fiesta Rally2.

Kui Torni jaoks on see hooaja kuues, siis Pannase jaoks pärast kahte vahele jäänud võistlust neljas start Euroopa meistrisarjas sel hooajal. Juuli lõpus sõidetud Itaalia etapil näitas Ken Torn kõval pinnasel sõidetaval võistlusel koos Ken Järveojaga mitmel korral TOP6 aegu ja lõpetas võistluse 12. kohaga.

Möödunud aastal võitsid saarlased Tšehhi asfaltteedel ERC Junior arvestuses ja lõpetasid ralli üldarvestuse 15. kohaga. Kui Torn on tänavu juba ühe korra Rally2 autol asfaldil võistelnud, siis Pannase jaoks on see Rally2 autoga asfaldirallil debüüdiks.

Võistluse eel said eestlased Tšehhis teha korraliku testi, mille jooksul läbisid ligi 70 kilomeetrit. "Test on tehtud ja eks nädalavahetusel saab näha, kus me omadega oleme. Kindel on see, et ees ootab päris korralik väljakutse," märkis Torn.

Kauri Pannas sõnas: "Ma arvan, et tulemas on väga põnev ralli ja minu jaoks kindlasti suur väljakutse, sest ma pole Rally2 autoga varem asfaldil võistelnud. Mis siin ikka, kõik mis sai ette võetud tuleb täiega teha ja vaatame, mis saama hakkab."

Punktitabelis hoiab Ken Torn kuue seni sõidetud etappi järel (Torn ei osalenud Kanaaride rallil) 55. punktiga seitsmendat kohta. Kolmandast kohast lahutab eestlast 15 punkti.

51. Barum Czech Zlín rallil ootab võistlejaid kolme võistluspäeva jooksul ees 13 kiiruskatset, mille jooksul läbitakse 202,57 katsekilomeetrit. Võistluse avakatse saab Eesti aja järgi alguse reede õhtul 21.45.