24. juuli 2022 2:20

Torn pudenes kümne hulgast, Virves klassiliider

Itaalias sõidetava Rooma ralli viimast võistluspäeva alustavad Ken Torn ja Ken Järveoja 16. kohalt. Eestlased pudenesid kümne hulgast laupäevasel viimasel kiiruskatse. Robert Virves ja Hugo Magalhães on omas masinaklassis liidrid.

Euroopa autoralli meistrivõistluste kuues etapp algas neljapäeva õhtul Roomas sõidetud kiiruskatsega. Laupäeval oli kavas kuus kiiruskatset, kogupikkusega 92,56 kilomeetrit. Ken Torn - Ken Järveoja (Ford Fiesta Rally2) alustasid esimest pikka võistluspäeva kuuendalt kohalt.

Hommikuse esimese katse lõpus sõnas Torn, et auto on alajuhitav ja ringi viimasel katsel, et ta peab enda sõitu parandama. Ennelõunase ringi parimaks katseajaks jäi kolmandalt kiiruskatselt saadd kümnes aeg. Lõunapausile said esimest korda Rally2 autoga asfaldiralli sõitvad eestlased absoluudi üheksandalt kohalt. Kaotust liidritele 35,1 sekundit.

Pärast lõunapausi läbiti hommikused katsed teistkordselt. Kui hommikusel ringil suutsid Torn ja Järveoja 29,08 km pikkusel kiiruskatsel näidata kümnendat aega, siis selle kordusel juba kuuendat. Katse võitjatele kaotasid nad 10,8 sekundiga.

Enne päeva viimast katset hoidsid eestlased absoluudi üheksandat kohta ja jäid liidritest 43,6 sekundi kaugusele.

Kahjuks purunes saarlase roolitud Fordil viimasel lisakatsel rehv, mis ka velje pealt maha tuli ja eestlaste Ford Fiesta Rally2 auto kivimüüri suunas. See ootamatu olukord lõppes parema küljega kivimüüris käimisega. Kuna auto kahjustused olid päris suured, siis hilinesid eestlased päeva viimasesse ajakontrolli kaks minutit ja said selle eest 20 sekundit trahvi. See tähendas, et Tornja Järveoja kukkusid üldarvestuses 16. kohale, kaotades liiderpaarile Andrea Crugnola - Pietro Elia Ometto (Citroën C3 Rally2) 2 minutit ja 14,6 sekundit.

"Päeva algus oli keeruline, sest kuidagi ei olnud auto käitumisega rahul ja oma sõit jättis ka kohati soovida. Saime Viimasel katsel saime kuskilt torke või miskit, et rehv vaikselt tühjaks jooksis ja enne hoiatamata ühes vasakkurvis veljelt maha tuli. Selle tagajärjel proovisime jõudu kivimüüriga. Õnneks on nüüd auto kinnises pargis ja homme saab jälle gaasi panna."

RC3 autode arvestuses on kõik seni sõidetud seitse lisakatset võitnud Robert Virves - Hugo Magalhães (Ford Fiesta Rally3). Nende edu lähimate konkurentide ees on viimase rallipäeva eel ligi neli minutit.

Rooma ralli jätkub pühapäeval kuue kiiruskatsega, mille jooksul läbitakse 92,72 katsekilomeetrit.