10. juuni 2022 23:02

Ken Torn alustas Poola rallit üheteistkümenda ajaga

Sel nädalal jätkuvad Euroopa autoralli meistrivõistlused Poolas. Mikołajki ümbruses toimuva Poola ralli avakatse sõideti reede õhtul. Eesti võistlejaist olid seal parimad Ken Torn ja Kauri Pannas.

Eesti sõitjaist osalevad 10.-12. kuupäevani toimuval Poola rallil Ken Torn - Kauri Pannas (Ford Fiesta Rally2), Gregor Jeets - Timo Taniel (Škoda Fabia Rally2 evo), Priit Koik - Kristo Tamm (Ford Fiesta Rally2), Robert Virves - Julia Thulin (Ford Fiesta Rally3), Kaspar Kasari - Rainis Raidma (Ford Fiesta Rally3) ja Joosep Ralf Nõgene - Aleks Lesk (Ford Fiesta Rally4).

Reedel Mikołajki Arena paarisrajal sõidetud 2,5 km pikkuse publikukatse võitsid Nil Solans - Marc Martí (Hyundai i20 N Rally2). Eestlastest olid seal parimad 11. aja kirja saanud Ken Torn - Kauri Pannas (Ford Fiesta Rally2), kes kaotasid kiireimatele 2,3 sekundit.

Saarlased alustasid Euroopa meistrisarjas tänavust hooaega Fafe ralliga Portugalis. Tehniliste probleemide tõttu tuli seal neil avapäev pooleli jätta, kuid võistluse lõpetanud punktikatse võitsid just nemad, teenides sealt ainsad 5 punkti.

Hooaja teisel etapil Assooridel olid möödunud aastased ERC Junior klassi meistrid heitlemas esikoha nimel, kuid tehnilised probleemid 12. kiiruskatsel sundisid taas katkestama.

Sel nädalal sõidetava Poola ralli teed on Tornile ja Pannasele tuttavad juba aastast 2019. Toona saavutasid nad seal lassivõidu ERC3 Junior arvestuses võtsid. Mullu võistlesid nad Poolas uue Ford Fiesta Rally3 autoga ja lõpetasid sõidu ERC Junior klassi teise kohaga.

Enne tänavust rallit said saarlased teha Ford Fiesta Rally2 autoga Poolas läbida 50 testikilomeetrit. Neljapäeva hommikul läbisid lisaks kahel korral testikatset, kus sõitsid välja kümnenda aja. Sellele järgnenud kvalifikatsioonikatsel näitasid eestlased viiendat resultaati. Kvalifikatsiooni võitjatest, kelleks olid Nil Solans - Marc Marti jäid eestlased maha 2,6 sekundiga.

Ken Torni ja Kauri Pannase uue disaini saanud Ford Fiesta Rally2 kannab Poolas võistlusnumbrit 15.

"Olen väga tänulik toetajatele, kes tegid võimalikuks selle, et saame hooaega jätkata. Tore oli üle pika aja jälle roolis olla. Nädalavahetuseks lubatakse ilusat ilma, seega loodan, et saame nädalavahetust nautida ja oma asja teha," kommenteeris Ken Torn. "Kindlasti tahaks heidelda võidu nimel, kuid konkurendid in kiired. Peame head tööd tegema, kuid vaatame, mis saab."