23. mai 2022 15:17

Gregor Jeets naasis Poolast Podlaski rallilt karikaga

Eestlased osalevad Poolas sõidetaval Podlaski rallil

21.-22. mail Poolas sõidetud Podlaski rallil saavutasid Gregor Jeets ja Timo Taniel üldarvestuses neljanda koha. Ralli võitnud Tom Kristenssonile ja Andreas Johanssonile kaotasid eestlased minuti ja 25,1 sekundit.

Algul plaanisid Gregor Jeets ja Timo Taniel osaleda nii Poola kui ka Leedu meistrisarja arvestuses, ent erinevate rehvireeglite tõttu valisid nad Poola võistlussarja. Jeets selgitas: "Algul oli plaan mõlemat sõita, kuid Leedu arvestuses saab sõita ainult kitsa rehviga. Et plaanime Poolas toimuval Euroopa etapil osaleda, otsustasime sõita laiade rehvidega. ERC-sarjas ei ole võimalik kitsaid rehve kasutada."

Gregor Jeets - Timo Taniel (Škoda Fabia Rally2 evo) lõpetasid Podlaski ralli neljanda kohaga. Poola meistrivõistluste arvestuses RSMP kuulus neile kolmas koht. Eestlasi edestasid Tom Kristensson - Andreas Johansson (Hyundai i20 R5) ja Kacper Wróblewski - Jakub Wróbel (Škoda Fabia Rally2 evo).

"Võistluspaus on olnud pikk ja oli vaja kilomeetreid koguda," põhjendas Gregor Jeets startimist Podlaski autorallil. "See oli meile testralliks. Sõitsime kindla peale ja proovisime erinevaid asju," rääkis ta. "Konkurents oli kõva, paarkümmend R5 autot alustas."

Kiiruskatsetest kõneldes märkis Gregor Jeets, et teed on Poolas meile harjumuspärastest üsna erinevad. "Katsed olid ülikiired ja väga katkised. Pinnas on seal päris liivane ja teed läheb kergesti käest ära. Sõitsime nelja erinevat kruusakatset."

Järgmise stardi teevad Gregor Jeets ja Timo Taniel samuti Poolas, kui osalevad 10.-12. juunil sõidetaval Poola rallil.

Äsjasel võistlusel osalesid eestlastest veel Janek Vallask - Mikk-Sander Laubert (Subaru Impreza STi N8) ja Ott Kuurberg - Saimon Köst (Ford Fiesta Rally4). Vallask - Laubert lõpetasid võistluse absoluutarvestuse 33. kohaga, Leedu meistrivõistluste arvestuses olid nad LARČ5 arvestuses neljandad. Kuurberg - Köst platseerusid üldises pingereas 38. kohale, LARČ4 arvestuses saavutasid nad äsjasel Rapla rallilgi võistelnud sõitjapaari Tymoteusz Jocz - Maciej Judyck (Ford Fiesta Rally4) järel teise koha. Poolakad edestasid eestlasi 3 minuti ja 29,8 sekundiga.