Balti autokrossi meistrivõistluste viimane etapp peetakse Elvas

Remee Raamets tõusis Balti meistrisarja liidriks

Remee Raamets võitis Leedus

Raamets võitis Balti MV etapi

Balti MV viimane etapp peeti pühapäeval, 28. septembril Elvas Kulbilohu krossirajal. Vaatamata külmale ilmale olid kohal kõik bagisõitjad, kellel oli tiitlile lootusi.

Lätlased tulid kohale viie bagiga, Leedust oli üks ning eestlasi vaid kaks. Imelikul põhjusel oli ka teistes võistlusklassides Eesti sõitjaid vähe.

Ajaõitudes näitas parimat aega lätlane Armands Hohfelds, paremuselt teine oli Remee Raamets ning kolmas Olegs Ružkovskis. Esimese eelsõidu stardist sai kõige paremini minema Raamets, kuid esimeses kurvis maksis hoopis parim stardipositsioon ja Hohfelds pääses ette. Nii kestis sõit viis ringi, kuid siis pidi Hohfelds bensiinipumba rikke tõttu raja kõrvale jääma. Sõidu võitiski Raamets, teine oli Janis Boks ning kolmas Ružkovskis. Aivo Allik lõpetas kuuendana.

Teine eelsõit algas Raametsa juhtimisel ja nii see ka lõppes. Raametsa järel finišeerusid leedukas Arvydas Galinis ja Aivo Allik. Ružkovskis enam teise sõitu ei tulnudki, kuna võistlusmasinal oli rpobleeme mootoriga. Boksil tegi siduririkke tõttu kaks valestarti ning kolmandat korda tal enam proovida ei lubatudki.

Finaali jõudis kuus bagi. Raamets asus sõitu kohe juhtima ning ületas esimesena finišijoone. Meistritiitli jaoks oleks piisanud ka lihtsalt lõpuni jõudmisest, sest finaalis Ružkovskis ei startinud ja ka Boks jäi raja äärde. Teist kohta hoidis Hohfelds ja kolmandana finišeerus Guntis Klavins. Neljas oli Aivo Allik.

Kuna neljast Balti meistrivõistluste etapist läksid arvesse kolme parema sõidu tulemused, saavutas Raamets maksimaalsed 60 punkti. Ružkovskise punktisummaks jäi 46 ja sellest piisas, et tulla teiseks. Kolmanda koha saavutas 43 punktiga Boks. Sama palju punkte oli ka Aivo Allikul, kuid kahjuks võeti otsustamisel appi kõikide etappide tulemused ning lätlase kasuks rääkisid kõrgemad kohad.

Super 2000 ehk esiveoliste autode klassis esindasid Eestit vaid Mario Karuse ja Allain Karuse. Kahjuks ei jõudnud kumbki lõpuni. Allain katkestas juba vabatreeningutes ning Mario pidi finaali kuuendal ringil sõidu pooleli jätma. Ülejäänud osavõtjad olid kõik lätlased. Võitis Kaspars Bloms, tema järel teine Aigars Fahrenhorsts ja kolmas Janis Bogdanovics. Meistriks tuli Bloms.

Open 2000 ehk tagaveoliste autode klassis oli samuti kaks eestlasest osavõtjat, Renee Pohl ja Marko Kuik. Pohlal õnnestuski saavutada etapivõit. Teiseks tuli lätlane Jurgis Bružans ja kolmandaks tema kaasmaalane Alberts Škesters. Selles klassis oli Balti meister selgunud juba eelmisel etapil. Seepärast lätlane Ivars Kulikovskis ei pidanudki enam Elvasse tulema.

Junior 1400 ehk noorte klassis oli kümme osavõtjat. Eestlased Mario Narusk ja Tiit Rattasep olid vastavalt neljas ja kuues. Esimesed kaks olid lätlased Edgars Meters ja Janis Aleksejevs. Kolmas oli leedukas Darius Bradžionis. Meistritiitli võitis Aleksejevs.