Ogier' võiduga lõppenud ralli läks eestlastel untsu

Otsustavale rallipäevale läheb liidrina vastu Ogier, Tänak katkestas liidrikohalt

Ott Tänak asus Sardiinia rallit juhtima

Avarii teinud Egon Kaur stardib Sardiinia rallil võiduautoga

Sardiinias oli võistlustules kolm eestlaste rallipaari: Ott Tänak - Martin Järveoja, Egon Kaur - Silver Simm ja Georg Linnamäe - Tanel Kasesalu. Oodatud tulemust ei saanud neist paraku keegi.

Võistluspaaril Egon Kaur - Silver Simm (Volkswagen Polo GTI R5) jäi pooleli reedene ja laupäevane rallipäev. Pühapäeval nad siiski lõpetasid ralli ja võitsid seejuures punktikatse WRC3 arvestuses. Üldises pingereas platseerusid nad 38. kohale, olles WRC3 arvestuses
viimasel, 12. positsioonil.

WRC2 arvestuses võistelnud Georg Linnamäe - Tanel Kasesalu (Volkswagen Polo GTI R5) katkestasid kõigil kolmel rallipäeval. Neist viimasel tegid eestlased läbi karmi avarii, mille järel toimetati nad haiglasse läbivaatusele. Võistluse eelviimasel katsel nendega juhtunu tõttu kiiruskatse peatati.

Delfi vahendas Georg Linnamäe kommentaari: "Teadsime, et see ralli tuleb raske. Eriti, kui arvestada, et mul oli uus kaardilugeja ning sellistel keerulistel teedel on mul vähe kogemusi. Mõned vead ja palju halba õnne võrdus kõige hullema avariiga, mis mul olnud on. Taneli ja minuga on kõik korras ning oleme haiglast väljas. Loodetavasti suudame kiiresti taastuda ning Poola ralliks tagasi olla."

Ott Tänak - Martin Järveoja (Hyundai i20 Coupe WRC) katkestasid ralli laupäeval kaheteistkümnendal kiiruskatsel, kui teel olnud kivi lõhkus auto. Selle hetkeni võistlust juhtinud eestlased pudenesid lõpuks absoluutarvestuses 24. kohale.

Sardiinia MM-ralli võitsid Sébastien Ogier - Julien Ingrassia (Toyota Yaris WRC). Teise kohaga lõpetasid äsjase kruusaralli Elfyn Evans - Scott Martin (Toyota Yaris WRC), kes jäid tiimikaaslastest 46 sekundi kaugusele. Kolmanda tulemuse said kirja Thierry Neuville - Martijn Wydaeghe (Hyundai i20 Coupe WRC), keda jäi võitjaist lahutama enam kui minut.

Meistrivõistluste liidrikohal troonib pärast viite osavõistlust paljukordne maailmameister Sébastien Ogier 106 punktiga. Elfyn Evansil teisena on teenitud 95 punkti ja Thierry Neuville'l kolmandana 77 punkti. 49 punkti kogunud Ott Tänak on seniste võistluste järel neljandal positsioonil.