Kliki siia Kliki siia
Missugusele rallisarjale pöörad enim tähelepanu?
Vasta | Tulemus
Saada teade
Partnerid
autovaruosadonline.ee
www.veoautodevaruosad.com
Autodoc.ee
Topvaruosad.ee
RexBo.ee
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
timoanis.eu
rallifotod.eu
autod.ee
 
 
 
Reklaamtekst
24. november 2020 13:37
Loe kommentaare (0)
Trüki lehekülg
 Foto: Unsplash.com

Kuidas tunda rallisõitude vahel põnevust, kui vahepeal midagi ei toimu?

Mitte iga sõit pole piisavalt põnev või oodatud nagu tahaks, või teinekord ei toimu pikka aega ühtegi sõitu ega sündmust, mis adrenaliini käima tõmbaks. Igav hakkab ja loeme päevi kuni saame oma lemmikutele taas kaasa elada. Kuid see ei pea kogu aeg nii olema.

Allpool vaatleme mõningaid võimalusi, kuidas meeled teravana hoida ja igavust peletada, kuniks uut ralli hooaega või põnevat võistlust ootame.

Proovi simulatsioone ja arvutimänge

Kui ise ralliga regulaarselt ei tegele ja pere autoga õppida ei tahaks, siis tänapäeval on võimalik omaenda kodu mugavuses rallisõitja kiiver pähe panna ja autosse istuda. Selleks on loodud hüper-realistlikud rallimängud ja simulatsioonid. Mängimiseks piisab vaid klaviatuurist ja hiirest, kuid parima kogemuse saab mängurooli ja pedaalide abil.

Mis saaks olla põnevam kui ise kuulsatel rahvusvahelisted radadel kihutada ja Ott Tänaku või Martin Ogieri kombel võistlusi domineerida. Lisaks, tekib sõitjate vastu parem arusaamine, sest omate sarnaseid kogemusi – olete ju mõlemad samadel radadel kihutanud.

Hoia adrenaliin laes

Üks esimesi asju mida märkame igavuse puhul on põnevuse puudumine – miski oleks nagu elus puudu ja igatseme neid põnevaid hetki, mis kunagi olnud. Tahaks rohkem kogeda ja elu tunda.

Jätkates mängude teemal, saavad suurema adrenaliini vajadusega inimesed õnnemänge proovida, sest mitte kõik kiirkasiinod pole tasulised. Väga paljud pakuvad oma teenuseid tasuta, virtuaalraha eest. Ülalmainitud kataloogi tüüpi lehed pakuvad võimalust leida endale sobivaim või proovida mitut korraga.

Katseta uut spordiala

Mõnikord on rallisõidu vaatamise suurimaks takistajaks enda elukaaslane. Püsi paar sammu ees, tugevda suhet ning kogu plusspunkte enne ees seisvat ralli hooaega. Koos uue spordiala ette võtmine on mõlema jaoks põnev ning üksteise motiveerimise abil on rutiini järgimine kordades lihtsam. Mitte ainult ei lähenda see inimesi, vaid parandab ka tervist ning tagab saavutus- ja rahulolutunde.

Ja kui ei ole elukaaslast, siis pole ka hullu, sest regulaarsest liikumisest saadav kasu ja enesetunde parendus on juba tasu omaette. Ralli jälgimine on sageli üsna liikumatu tegevus, seega tuleks aegajalt tasakaalu luua.

Tutvu uustulnukatega ja potentsiaalsete “tõusvate tähtedega”

Pole tõenäoliselt põnevamat kaasaelamist, kui under dog-I tõusule kaasa elamine. Uusi sõitjaid tuleb pidevalt peale ning vanad kalad lükatakse välja. Ole peavoolu trendist ees ning kasuta hooajavälist aega uute tõusvate tähtede tuvastamiseks.

Kui sõitude hooaeg algab, on sõitjatele kaasa elamine sedavõrd põnevam. Eriti veel, kui uutel lemmikutel sõidud õnnestuvad.

Kokkuvõtvad mõtted

Kuigi ralli jälgimise tunnet on keeruline (kui mitte võimatu) asendada, siis on täna saadaval hulgaliselt erinevaid võimalusi oma elu vürtsikamaks ja elamusterohkemaks tegemiseks. Olgu selleks virtuaalne rallisõit arvutimängude ja simulatsioonide abil või kiirkasiino õnnemängud, et meeled teravana ja meeleolu ülevana hoida, leiab igaüks endale midagi.

Miks mitte tervislikumat elu järgida ja uut spordiala katsetada (seda mida oled alati tahtnud proovida, kuid mingil põhjusel ei leia kunagi aega). Uued kogemused rikastavad meie elu ja loovad väärtust. Kui keha ja meel on terved, siis on tunded ja kogemused selle võrra rikkamad. Samuti on meil rohkem energiat võistlusele kaasa mõtlemiseks ja elamiseks. Võib-olla tutvume uute rallisõpradega, kellega koos ühiseid spordialasid nautida. Uute asjade puhul ongi just esimene samm kõige raskem, kuid iga järgnev samm eelnevast kergem.
12.01.2021
Avavõistlusel osalemise soovist teatas mõne tunniga üle 100 rallipaari
Artikli juurde
13.01.2021
Osa eestlasi alustab uut hooaega tundrarallil
Artikli juurde
14.01.2021
Rootsi asemel sõidetakse talvine MM-ralli Soomes
Uudiste arhiiv
Artikli juurde
Subaru Forester 2,0 XE
Varasemad ülevaated
12.01.2021
Viru Ralli 2019 (0)
11.01.2021
Saaremaa Ralli 2018 (0)
14.11.2020
Hiiumaa rahvaralli 6-7.11.20 (0)
Viimati lisatud albumid
Viimati uuendatud albumid
31.12.2020 15:19
Best of Rally 2020 (4)
25.11.2020 17:05
Lõuna-Eesti Rally 2020 (8)
17.11.2020 23:29
KEHALA RALLI 2020 (2)
08.11.2020 09:38
Hiiumaa rahvaralli, 6.-7.11.2020 (0)
17.10.2020 00:33
Rallikrossi EMV 5. etapp, Kulbilohu (2)
Vaata foorumiteemasid
 
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia