16. oktoober 2020 22:25

MR Motorsport plaanib Ladaga vallutada Venemaa ralliteed

Hiljaaegu teatas Peterburis asuv MR Motorsport, et nad lõpetasid Lada Granta MR arendustöö ehk et saadi valmis auto, millega plaanitakse uuel hooajal hakata Venemaa meistrisarjas võitlema absoluutarvestuse esikohale.

Lada Granta MR ei ole sugugi vaid Ladal baseeruv ralliauto. MR Motorspordi poolt antud info põhjal on sel kasutatud erinevate tootjate detaile. Auto jõuallikaks on Subaru 1750 kuupsentimeetrine turbomootor, turbokõri piiratud 34 millimeetrile. Kasutatud on 6-käigulist järjestiklülitusega Samsonase-käigukasti ja Moteci elektroonikat. Mootori võimsuseks on mõõdetud 340 hj 5600 p/min. Autol on neljarattavedu. Sõiduk kaalub 1254 kg.

Fotod: MR Motorsport

Kes on tänavused Venemaa rallimeistrid?

Koroonapandeemia tõttu ei viidud Venemaa autoralli meistrivõistlusi läbi täismahus, ehk et 2020. aastal kuuest etapist kaks jäeti ära. Absoluutarvestuses võitis meistritiitli Vassili Grjazin, kes koos Jaroslav Fjodoroviga võistles autol Škoda Fabia R5. Absuluutarvestuses teise koha sai Igor Bulantsev, kelle istumise all oli nii Ford Fiesta R5 kui ka Suzuki Swift R4. Pronksmedali teenis välja Artjom Vostrjakov, kelle võistlusvahendiks oli Mitsubishi Lancer 8. Jekaterinburgist pärit mees tuli ühtlasi meistriks masinaklassis N4, kus ühisarvestuses masinaklassid R4 ja N4. Absoluutarvestuse kolme parema hulgast jäi esimesena välja ehk medalita hooaja viimastel rallidel head kiirust näidanud Dmitri Voronov autol Lada Proto G. Absoluutarvestusesse kuuluvad R5, VR5, RGT, S2000 ja S2000 1,6T autod ning kõik väiksemate masinaklasside autod.

Olgu siinkohal ära märgitud ka väiksemate masinaklasside võitjad: R3 klassis (Super 1600, Kit-car 1,4-1,6 l, A7, R2 1,6-2,0 l, VR2C, VR3C, VR3T, VR3D) tuli Venemaa meistriks Mihail Mironov (Ford Fiesta MK7) ja klassis R2 (N1, N2, N3, R1 kuni 1,6 l, R2, VR2B, A5, Kit-car kuni 1,4 l, A6) Vadim Mešerjakov (Peugeot 208 R2). Mõneti üllatav, kuid R2 arvestuses teeniti pronks välja autol VAZ 21083, mida roolis Peterburi rallimees Sergei Petrov.