03. august 2020 17:00
Gregor Jeets. Foto: Rando Aav

Gregor Jeets: Konkurents oli kõva ja tulemus üllatas

Gregor Jeets osales nädalavahetusel Leedus peetud rallivõistlusel, kus saavutas kaherattaveoliste autode arvestusklassis teise koha. Absoluutarvestuses oli noor tartlane võistluse lõppedes 11. positsioolil.

31. juulil ja 1. augustil sõidetud Rokiškise rallil osales hulk eestlasi. Kõige edukamad olid Gregor Jeets ja Kuldar Sikk (Ford Fiesta Rally4), kes lõpetasid sõidu üldises pingereas 11. kohaga. Meeste istumise all oli sama kaherattaveoline auto, millega nad varemgi võistelnud, ent selleks korraks oli see läbinud uuenduskuuri. Jeets ütles, et nüüd on sel M-Spordi uus kit: "Mootoril on rohkem võimu, tagasild on stabiilsem ja mõned pisemad täiendused veel."

Gregor Jeets rääkis, et teist aastat järjest Rokiškise osalemine kandis ühte eesmärki - saada kogemusi. "Pooled katsed kattusid. Sama rallit teistkordselt sõita on suur eelis. Sõit sujus tõusvas tempos ja hoog oli hea. Jäime tulemusega väga rahule," märkis 2WD arvestuses kolme sekka jõudnud tartlane. Eestlasi edestasid selles arvestusklassis vaid lätlased Mārtiņš Sesks ja Renars Francis, kelle võistlusmasinaks oli samuti Ford Fiesta Rally4.

"Tempo oli meil üsna sarnane," rõõmustas sel hooajal teistkordselt võistelnud Gregor Jeets. "Meil oli kogu ralli vältel arengut näha," kinnitas ta ja möönis, et säravama tulemuse rikkusid mõningad sõiduvead. "Sõiduvigade tõttu tuli kaotust mõlemal päeval. Ei saanud ennast alguses päris hästi käima ja kaotasime väga palju aega. Teine päev algas hästi, aga siis kolmandal kiiruskatsel sõitsime välja ja käisime põllul ning nii läks omajagu aega kaduma."

Ralli lõpuks, kui selja taha oli jäänud 16 kiiruskatset, kaotasid eestlased 2WD arvestuses klassivõiduni jõudnud lätlastele ühe minuti ja 47,8 sekundiga. Samas edestasid Gregor Jeets ja Kuldar Sikk ise kolmanda tulemuse kirja saanud võistluspaari Reinis Nitišs - Ralfs Igavenš (Ford Fiesta R2T19) enam kui minutiga.

"Lõplik koht absoluutarvestuses tuli üllatusena, arvestades seda, kui palju oli osalejaid ja R5 autosid. Esiveoliste klassis oli kõva konkurents," lisas Jeets.

Eesti võistlejatest lõpetasid ralli veel Kaido Vilu - Arvo Liiman (GAZ 51), kellele kuulus esikoht masinaklassis GAZ. Vilu rääkis, et ta käib Leedus rallidel võistlemas, kuna seal on väga head ja rallisõiduks sobilikud teed ning kõrgel tasemel korraldus. "Rajad on hästi head! On kiiret ja laia, kurvilist ja künklikku teed. Tegu oli väga hea ralliga!" Ta ei salanud, et püüdis ühtlasi samal ajal utsitada lõunanaabreid veoautodega võistlema ja neid oma sõiduvahendeid kaasajastama.

Head tulemust lootsid rallilt ka Ranno Bundsen - Robert Loštšenikov (Mitsubishi Lancer Evo 7), kuid nende sõidu nurjas avapäeva esimesel katsel tekkinud probleem piduritega. "Esimese katse lõpus oli piduritega probleem. Teisel päeval oli 11 katset, seal saime hooga sõita. Leedus kehtivate reeglite kohaselt tulemust kirja ei saanud," kommenteeris Bundsen.

Rallil osalenud eestlastest jäi tulemus kirja saamata ka võistluspaaridel Martin Absalon - Timo Taniel (BMW M3 E36) ja Janno Nuiamäe - Gabriel Kerk (GAZ 51).

Rokiškise ralli oliLeedu meistrivõistluste etapp, Läti meistrivõistluste etapp ja Balti trofeesarja esimene osavõistlus.

Absoluutarvestuse võidu võtsid veneased Nikolai Grjazin - Konstantin Aleksandrov (Hyundai i20 R5).