timoanis.eu
autod.ee

03. august 2020 16:11

Tänak pidi Itaalias tunnistama tiimikaaslase paremust

Nädalavahetusel peeti Itaalias Alba ralli, kus Rally WRC Plus arvestuses tegid kaasa ka Hyundai rallitiimi võistluspaarid. Ott Tänak ja Martin Järveoja lõpetasid ralli tiimikaaslaste järel teise kohaga.

Kavas oli 3 kiiruskatset, mida läbiti kokku kolmel korral. Lõplik paremusjärjestus selgus seega üheksa kiiruskatse läbimise järel.

Kohe avakatsest asusid rallit juhtima Thierry Neuille - Nicolas Gilsoul (Hyundai i20 Coupe WRC). Teisel kiiruskatsel olid Ott Tänak - Martin Järveoja (Hyundai i20 Coupe WRC) neist küll 0,2 sekundi jagu kiiremad, ent see jäigi eestlastele ainsaks katsevõiduks. Ülejäänud aja domineerisid belglased ja lõpuks edestasid nad valitsevaid maailmameistreid 22,4 sekundiga.

"Meil oli Itaalias suurepärane nädalavahetus. Pean ütlema, et auto tundus asfaldil hea," resümeeris Ott Tänak. Ta lausus, et äsjane ralli oli vajalik kogemuste saamiseks ja õppimiseks. "On selge, et peame olema valmis, kui MM-võistlused jätkuvad ja niisugused rallid, nagu äsjane, on selleks vajalikud."

Kolmanda kohaga lõpetasid 1.-2. augustil toimunud Alba ralli Pierre Louis Loubet - Vincent Landais (Hyundai i20 Coupe WRC). Prantslased kaotasid võitjatele 55,5 sekundit.

Ka Itaalia WRC meistrivõistluste arvestuses olid 14. Alba ralli esikolmikus vaid Hyundail sõitnud mehed. Kohad esimesest kolmandani vastavalt: 1. Craig Breen - Paul Nagle (Hyundai i20 R5), 2. Jari Huttunen - Mikko Lukka (Hyundai i20 R5), 3. Daniel Sordo - Carlos Del Barrio (Hyundai i20 R5).