Soomlaste ebaõnn aitas eestlased lõpuks poodiumile. Foto: M-Sport

Torn lõpetas Rootsi ralli juunioride arvestuses kolmanda kohaga

Ken Torn ja Kauri Pannas säilitasid neljanda koha

Ken Torn lõpetas ralli avapäeva neljandal kohal

Juunioride autoralli MM-võistluste avaetapi Rootsis lõpetasid Ken Torn ja Kauri Pannas kolmanda kohaga. "Me oleme poodiumil," rõõmustasid viimast rallipäeva neljandalt positsioonilt alustanud saarlased.

Pühapäeval oli kavas üks kiiruskatse ja selle eel olid Ken Torn - Kauri Pannas JWRC-arvestuses neljandal kohal. Kolmandal kohal olnud Lauri Joona - Ari Koponen edestasid eestlasi 8,4 sekundiga. Ralli otsustaval katsel purunes soomlaste autol rehv ja nad kaotasid mitu minutit, mistõttu kerkisid Ken Torn ja Kauri Pannas kolmandale kohale. Saarlasedki olid päev varem üle elanud rehvipurunemise ning ilmselt seda magusam oli nüüd lõpuks ikkagi ralli poodiumikohal lõpetada.

"Sellist talverallit ma varem sõitnud ei ole," tunnistas Ken Torn. "Eestis on ka viimased talved olnud üsna lumevaesed, aga olud olid kõigile võrdsed ja korraldajad olid päris hea töö teinud."

"Tänase tunde pealt saan öelda, et oli mõistlik sõit. Kaotus esimesele tuli küll natuke suur. Tean, et suudame kiiremini sõita küll," kommenteeris Ken Torn, kes praeguste plaanide järgi teeb juurnioride MM-sarjas kaasa täishooaja. "Esialgne plaan on tõesti osaleda kõigil etappidel, kuid võtame ühe sõidu korraga ja oleneb, kuidas läheb," sõnas ta. "Võibolla teeme mõne sõidu ka Eestis, aga see kõik oleneb võimalustest."

Rootsi rallil saavutas JWRC-arvestuses võidu Tom Kristensson. Noor rootslane kordas seega mullust saavutust. Teise koha saavutanud lätlased Mārtiņš Sesks - Renārs Francis jäid võitjapaarist Tom Kristensson - Joakim Sjöberg ralli lõpuks 37,8 sekundi kaugusele. Ken Torn - Kauri Pannas kaotasid klassivõitjaile täpselt ühe minuti.

Meistrisarja liidriks asus seega Tom Kristensson, kes teenis 28 punkti. Järgnevad Mārtiņš Sesks (19 p), Ken Torn (15 p), Sami Pajari (13 p), Raul Badiu (12 p), Fabrizio Zaldivar (8 p), Ruairi Bell (6 p), Pontus Lönnström (6 p), Lauri Joona (2 p) ja Marco Pollara (1 p).

JWRC-sarja arvestusse kuulub tänavu 5 rallit. Lisaks äsjasele Rootsi rallile sõidetakse veel Itaalias, Soomes, Saksamaal ja hooaja lõpetab Suurbritannias peetav Walesi etapp.