Rando Aav
14. oktoober 2019 15:56

Robert Virves esimesel täishooajal mitmes riigis rallimeister

Saaremaa libedail teedel võidutses Georg Gross

Äsjane klassivõit kodusaarel peetud rallil tagas Robert Virvesele meistritiitli. Tänavu nii Eestis, Lätis, Leedus kui ka Soomes kihutanud 19-aastane saarlane oli enne Saaremaa rallit tulnud meistriks Lätis, kus saavutas esikoha ka juunioride arvestuses.

Eesti autoralli meistrivõistluste otsustava etapi Saaremaal võitsid R2, R1 ja A6 masinaklasside koondarvestuses EMV3 Robert Virves ja Sander Pruul. Autol Ford Fiesta R2T võistelnud saarlased teenisid selle saavutusega välja meistrimedalid.

"Meister olla on hea tunne! Arvan, et vōitsime, kuna oli küllaldaselt tahtmist," oletas Robert Virves. Kodusaarel peetud Saaremaa rallil teistkordselt võistelnud noormehele tagas klassivõidu kiire ja võrdlemisi puhas sõit, ent päris eksimusteta ei saanud temagi. Nii läks tal Undva kiiruskatse esimesel läbimisel üks tagasipööre pikaks ja Oriküla kiiruskatse teisel läbimisel sattus auto plekktünni otsa. "Kokkuvõttes paneks hindeks 4," lausus Robert Virves.

2019. aasta oli Robert Virvesele sportrallis esimene täishooaeg. Ta osales kokku 9 rallil, mis kõik ka lõpetas, seejuures nendest 7 poodiumil ja 4 korral esikohal. Värske rallimeistri vend Gert Virves kommenteeris: "Kuigi Estonian Junior Challenge esikoht jäi Robertil sel aastal püüdmatuks ja tean, et ta on sellepärast ise natuke pettunud, siis tegelikult tuleb aru anda, et tegemist on alles esimese hooajaga ja iga ralli on siiani olnud kõva õppimine. Rõõm tõdeda, et nii Robert kui ka Sander võtavad asja tõsiselt ja on iga ralliga aina rohkem kiirust leidmas. Seega võib väga rahule jääda sellega, mis nad on sel aastal saavutanud."

Gert Virves oli Saaremaal samuti võistlemas, kuid märksa väiksemate ambitsioonidega. "Käisin sõbraga lihtsalt nädalavahetust nautimas, kuna müügis olev Opel Astra on alles. Pigem oli rahulik kulgemine. Paar katset olid sellised, mis tulid ka enamvähem välja. Seega enda klassi neljanda kohaga oleme väga rahul, pealegi oli see Tiidule (Põlluäär - toim.) esimene ja ilmselt viimane kord, kui ta kaarti luges, kuid ta sai väga hästi hakkama!"

26-aastane autosportlane lisas, et vennast Robertist rääkides, ei tulnud edu Saaremaal väga suure üllatusena. "Terve hooaeg tervikuna aga on," märkis Gert Virves, kes viitas asjaolule, et lisaks värskelt tasuks saadud meistritiitlile Eesti rallisarjas, tuli Robert Virves meistriks ka Läti autoralli meistrivõistlustel. Lõunanaabrite juures teenis noor eestlane kuldmedali välja LRC3 (R2 klassi autod) arvestuses, kus hõbemedali väärilist sõitu tegi Kaspar Kasari. Lisaks teenis Virves võidu Läti meistrisarja raames sõidetavas juunioride klassis, kus peetakse eraldi arvestust kuni 2-liitrise mootoriga ühesillaveoga A, N, R või L grupi autoga osalevatele kuni 25-aastastele rallistidele. Ses arvestuses olid Lätis tänavu 3 parimat Robert Virves, Adam Westlund ja Kaspar Kasari.

Kaspar Kasari, kes pidi koduses meistrisarjas EMV3 arvestuses samuti leppima kolmanda kohaga Robert Virvese ja Ken Torni järel, tõdes, et konkurent oli lihtsalt kiirem. R2 autoga kolmandat täishooaega Eesti meistrivõistlustel osalenud Kaspar Kasari andis mõista, et vähem sportrallidel võistelnud Robert Virvese edu tema jaoks üllatusena ei tulnud: "Ta on koguaeg kiire olnud!"