18. august 2019 19:58

Ken Torni tiitlivõidu saatus oli Jean-Baptiste Franceschi kätes

Ralli tulemusi korrigeeriti ja tiitlivõidu sai Efrén Llarena

Ken Tornil Euroopa meistritiitel käeulatuses

16.-18. augustil peetud Barum Czech Zlín ralli oli hooaja kuues ehk viimane osavõistlus ERC3 juunioride klassi sõitjatele. Tabeliliidrina läks Tšehhimaale Ken Torn, kellest võistluse lõppedes sai värske rallimeister.

Jean-Baptiste Franceschi võit ERC3 juunioride klassis äsjasel rallil tähendas seda, et Ken Torn sai kindlustada tiitlivõidu, edestades 7 punktiga lähimat konkurenti Efrén Llarenat.

Torni lootused meistrisarja võidule kahanesid viimase rallipäeva hommikupoolikul, kui ta kaotas rehvipurunemise tõttu üle pooleteise minuti Kašava kiiruskatse esimesel läbimisel. Siis käis Tornil lahing neljanda koha pärast tšehhi sõitja Erik Caisiga ehk et saarlane langes viiendaks. Kui hommikul oli liider Llarena ja tundus, et ta napsab eestlaste eest rallivõidu ja teenib välja ka tiitlivõidu, siis sekkus võiduduelli prantslane Franceschi, kes hommikuse osa lõppedes juhtis sõitu hispaanlase ees mõne sekundiga. Torni õnneks lõpuni liidrikohta hoidnud Franceschi alistas Llarena 4 sekundiga ehk hispaanlane jäi selle tulemusel mõlemast võidust ilma.

Seega pärast Tšehhis sõidetud Euroopa autoralli meistrivõistluste ERC3 juunioride klassi viimast etappi saame tõdeda, et Ken Torn tuli Euroopa rallimeistriks.

Ken Torn ja Kauri Pannas (Ford Fiesta R2T) lõpetasid ralli ERC3 juunior arvestuses viienda kohaga. Klassivõitjaile kaotasid eestlased ühe minuti ja 53,8 sekundit. Gregor Jeets - Kuldar Sikk (Ford Fiesta R2T) olid samas masinaklassis kaheksandad, kaotades võitjatele 7 minutit ja 25,3 sekundit.