23. juuli 2019 15:05

Ken Tornile ja Kauri Pannasele Itaaliast klassivõit

Möödunud nädalavahetusel sõideti Itaalias Euroopa autoralli meistrivõistluste viies etapp. Stardis olid ka ka Estonian Autosport Junior Team võistluspaarid Ken Torn - Kauri Pannas ja Gregor Jeets - Kuldar Sikk.

Kahe võistluspäeva jooksul ootas asfaltkattega teedel sõidetud Rooma rallil võistlejaid ees 16 kiiruskatset ning 190,80 katsekilomeetrit.

Kõige paremini alustasid hooaja viiendat võistlust ERC3 Junior arvestuse liidrid Sindre Furuseth - Jim Hjerpe (Peugeot 208 R2), kellele kuulus avakatse võit.

Ken Torn - Kauri Pannas (Ford Fiesta R2T19) lõhkusid avakatsel rehvi ning kaotasid liidritele 47,8 sekundit. Esmakordselt asfaldirallil startinud Gregor Jeets alustas võistlust rahulikus tempos ning sai katselt kirja seitsmenda aja, kaotades Furusethile üle minuti.

Laupäevase võistluspäeva viimasel katsel sõitsid liidrid Furuseth - Hjerpe teelt välja. See tähendas, et raskelt alanud rallipäeva lõpetasid liidrina Ken Torn - Kauri Pannas, kelle edu tšehhi rallipari Erik Cais - Jindřiška Žáková (Ford Fiesta R2T19) ees oli 22,1 sekundit.

"Ralli ise algas meil üsna keeruliselt, sest lõhkusime esimesel katsel rehvi ja kaotasime kohe palju aega. Pärast seda alustasime teisi katseid step by step mõttega ja sõitsime nagu oskasime. Päeva viimasel katsel sõitis klassi liider teelt välja ja tänu sellele olime endalegi üllatusena tõusnud esimese päeva lõpuks klassiliidriteks," kommenteeris Torn.

Gregor Jeets - Kuldar Sikk (Ford Fiesta R2T19) lõpetasid avapäeva ERC3 Junior arvestuse kuuenda kohaga ning jäid kaasmaalastest 109,12 sõidetud katsekilomeeri järel maha 4 minuti ja 21,4 sekundiga.

Võistlus jätkus pühapäeval kümne kiiruskatsega. Kohe avakatsel pidid purunenud vedrustuse tõttu ralli katkestama Gregor Jeets - Kuldar Sikk. "Esimene asfaldikogemus oli meile väga õpetlik. Laupäevane päev koosnes väga keerulistest, kiiretest ja kitsastest katsetest. Esimesel katsel suutsime kohe pidurid kaotada ning kogu esimesel ringil kaotasime kõvasti aega. Teine ring oli juba palju parem ning sõitsime tõusvas tempos. Pühapäevased katsed olid aga laiemad ja teistsuguse iseloomuga, kus sõidujoont oli palju raskem valida. Kahjuks seitsmenda katse teisel kilomeetril kiirel lõigul osutus üks vasakkurv kõvasti kitsamaks, kui arvasin, ning saime mäe pervelt tagarattaga löögi, mis lõhkus velje ja seejärel tegime suurel kiirusel spinni. Tagajärjeks purunes vedrustus ning edasi sõitmine oli võimatu. Igal juhul õppisime kogu nädala jooksul väga palju uut nii legendi kui ka sõidu poolelt," rääkis Jeets.

Ken Torn ja Kauri Pannas alustasid teist võistluspäeva viienda ja neljanda katseajaga ning jätkasid ERC Junior arvestuse liidritena. Kui ralli üheksanda katse eestlased võitsid, siis kümnenda katse lõpuosas tegid nad väikese sõiduvea, mille tagajärjel auto vasaku küljega seinas käidi. Õnneks anti selle veaga lähimatele jälitajatele ära vaid 1,9 sekundit ning hoolduspausile saadi 20,4-sekundilises edus.

Hoolduspausi ajal sättisid mehaanikud eestlaste autol kõik jälle töökorda. Ralli lõpetas kahel korral sõidetud 1,10 km pikkune publikukatse, mille eel, ajal ja ka järel oli palju segadust aegadega ning lõpptulemuste ootamine venis päris pikale.

Ken Torn ja Kauri Pannas kindlustasid endile sel hooajal kolmanda järjestikuse klassivõidu ERC Junior arvestuses.

"Teine päev oli mõte sama, lähme teeme oma asja ja püüame seda teha nii hästi, kui oskame. Ühel katsel tegin valearvestuse pidurdusel ja läksime vasaku taga rattaga vastu kiviseina. Meie õnneks oli see viimane katse enne servist, kus auto taas korda tehti. Konkurendid vajutasid ikka korralikult gaasi, mis tõttu ei saanud ka meie päris mugavalt end tunda. Ralli lõppes kahe linnakatsega, kus aegadega oli päris keeruline ja nii ootasime lõplike tulemusi kuni päris poodiumi alguseni," rääkis Torn.

Mitteametlikel andmetel tõusid Ken Torn - Kauri Pannas pärast Itaalia etappi ERC3 Junior arvestuses liidrikohale. Hooaja kuues ja juunioride arvestuse viimane etapp sõidetakse 16.-18. augustil Tšehhis.