14. juuli 2019 20:41

Taas rallil võistelnud Märtin: seda autot oli lahe proovida

Shell Helix Estonia ralli kuuenda kohaga lõpetanud Markko Märtin ütles pärast võistlust, et sai kogemuse võrra rikkamaks, kui proovis Lõuna-Eesti teedel toimunud võidusõidul uuema põlvkonna Ford Fiesta WRC ralliautot.

Markko Märtin ja Kristo Kraag lõpetasid ralli kuuenda kohaga, kaotades sõidu võitnud Ott Tänakule ja Martin Järveojale 3 minutit ja 55 sekundit.

"Kui ma esmalt mõtlesin, et osaleda, siis tundus see lahe mõte. Siis matsin selle mõtte maha ja siis tuli Ott ja ärgitas mind sõitma," lausus Märtin. "Täna, olles siin poodiumil, ütlen ma, et see oli hea mõte. Oli lahe proovida seda autot! Oli hea näha Estonia rallit, mis on täiesti uuele tasemele läinud."

Markko Märtin ka ise korra Estonia ralli võitnud, saavutades esikoha 2010. aastal koos Kristo Kraagiga autol Ford Focus WRC RS 03. Oma aktiivse sõitjakarjääri jooksul võitis ta viis MM-rallit. Märtin on olnud mentorina läbi aastate väga olulisel kohal MM-sarja tippsõitja Ott Tänaku jaoks.