Ralli võitjad Sébastien Ogier ja Julien Ingrassia. Foto: Citroen Racing

Pingelisest esikohaduellist väljus võitjana Ogier

Ott Tänak: Olen poodiumikohaga väga rahul

Monte Carlo ralli avapäeva lõpetas liidrina Tänak

Kris Meeke Monte Carlo ralli testikatsel kiireim

Ott Tänak alustab uut hooaega võidujanulisena

Sebastien Loeb võistleb tuleval aastal MM-sarjas Hyundaiga

Monte Carlo rallil pidasid pärast Ott Tänaku liidrikoha kaotust tulist heitlust võidule Sébastien Ogier ja Thierry Neuville. Esikoha saavutas prantslane 2,2 sekundilise eduga belglase ees.

Monte Carlo rallit alustasid heas tempos Ott Tänak - Martin Järveoja (Toyota Yaris WRC). Eestlased lõpetasid ralli avapäeva liidrina. Teisel võistluspäeval purunes nende autol üks rehvidest ja ratta vahetusega läks paari minuti jagu aega kaotsi ning nad langesid seitsmendale positsioonile. Kiire sõiduga tõusid seitse katsevõitu teeninud mehed võistluse lõpuks kolmandale kohale.

Võiduduelli pidasid ralli otsustavas faasis Thierry Neuville - Nicolas Gilsoul (Hyundai i20 Coupe WRC) ja Sébastien Ogier - Julien Ingrassia (Citroen C3 WRC). Valitsevad maailmameistrid kordasid mullust saavutust ja teenisid võidu, edestades lähimaid rivaale vaid 2,2 sekundiga.

"Peab tulemusega rahul olema," märkis Neuville. "Me andsime endast kõik, kuid väike viga reedel maksis meile liidrikoha ja seda ei suutnud me enam tagasi saada. Aga see on osa mängust."

Võitjate traditsiooniline šampusedušš. Foto: Citroen Racing

Esimesena jäid kolme hulgast välja Sébastien Loeb - Daniel Elena (Hyundai i20 Coupe WRC). Ralli neljanda kohaga lõpetanud prantslane, kes sai ka mõne katsevõidu, oli sõidu lõppedes rahulolev: "Neljas koht ei ole üldse halb. Võidlus poodiumikoha pärast minu esimesel võistlusel Hyundai Motorspordi ridades süstib usku ja annab motivatsiooni meile kõigile järgmiseks ralliks."