Kliki siia Kliki siia
Kas 2021. aasta autoralli MM-sarjas pakkus põnevust?
Vasta | Tulemus
Saada teade
Partnerid
www.veoautodevaruosad.com
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
rallifotod.eu
autod.ee
 
 
 
Rando Aav
28. mai 2018 20:35
Loe kommentaare (0)
Trüki lehekülg
Kehala Ringil driftitakse, rallitakse ja krossitakse. Foto: Sven Suigussaar

Kehalast saab juunis autospordisõprade kohtumispaik

Juunikuus toimub Kehala autospordikompleksis hulk erinevaid võistlusi. Seal sõidetakse nii rallikrossi kui ka rallit, samuti peetakse maha mitmepäevane driftivõistlus ja toimub rahvasprint.

Kehala Ringil korraldatakse juunis hulk erinevaid võistlusi. Sel Lääne-Virumaal Vinni vallas asuval autospordisõpradele tuttavas paigas toimub sisuliselt igal nädalavahetusel mõni üritus, mida on külastama oodatud ka pealtvaatajad. N-ö vaba on vaid jaanipäeva nädalavahetus. Teadaolevalt Kehalas mastaapseid autospordiüritusi varem nii sageli korraldatud ei ole. Kuna võistluste läbiviimiseks on aasta-aastalt loodud järjest paremaid tingimusi, püütakse neid võimalusi ära kasutada.

"Üritame rada teha multifunktsionaalseks. Teeme radu juurde, arendame kompleksi vähehaaval edasi," lausus Kehala autospordikompleksi haldava MTÜ Kehala juhatuse esimees Georg Gross, kes muide, on ka sel nädalal sõidetava rallikrossi direktor. Gross sõnas, et eelmisel aastal tehti territooriumil suuremaid arendustöid. Nii said rallikrossisõitjad juba mullu augustis oma oskusi proovile panna uuenduskuuri läbinud krossirajal, kus peeti rallikrossi meistrivõistluste etapp.

Just rallikrossirada on ka tänavu juunis toimuvate võistluste keskmeks. 2. juunil peetakse Kehala rallikrossirajal Olerex - Eesti rallikrossi meistrivõistluste kolmas etapp. Korraldajad prognoosivad neljakümne või pisut enama võistleja osalemist. Kuna eelmine etapp Laitses oli "mõningaste kadudega", siis sõitjate arv ilmselt üle poolesaja ei küündi. Võistluse sekretär Merike Kask märkis, et praegu osalejate registreerimine veel käib.

Rallikrossi sõidetakse Kehalas 1155 m pikkusel võistlusrajal. Pool rajast on asfaltkattega, pool kruusakattega. Sõidud peetakse vastupäeva. "Uuel rajal saab see Kehalas olema teistkordne võistlus. Varem on kahel korral sõidetud vanal rajal," ütles Kask. Vabatreeningutega alustatakse laupäeva, 2. juuni hommikul kell 8. Eelsõitudega alustatakse kell 10 ja finaalsõidud algavad orienteeruvalt kell 15.

Pealtvaatajaile on Kehala külas toimuva rallikrossi jälgimine tasuline. Pileti hind täisealisele on 10 eurot. Kuni 12-aastased lapsed saavad sõitu vaatama minna tasuta. Autoga tulijailt sõiduki parkimise eest täiendavat tasu ei küsita.

Nädal hiljem, 8.-9. juunil korraldatakse Kehala autospordikompleksis Põhja-Euroopa regiooni meistrisarja kuuluv drftivõistlus ehk NEZ-sarja avaetapp. Kui driftijad on Kehalas varemgi omavahel mõõtu võtnud, siis sel korral sõidetakse varasemast erineval rajal. "Esimest korda sõidetakse rajaosal, mis pole esmapilgul driftiks sobilik. Sees on rajaosa, mis on ebatavaliselt suure kõrguse vahega, kus rallikrossi ajal võimas hüpe," rääkis võistluse organisaator Marko Opmann. "See omakorda teeb raja sõitjatele eriliseks ja isegi ohtlikuks ning pealtvaatajatele põnevaks. Sealt ka ürituse alapealkiri Roller Coaster from Hell ehk Põrgu Karussell."

Esimesel päeval toimuvad vabatreeningud, teisel päeval peetakse võistlussõidud. 9. juunil algavad treeningsõidud kell 9 hommikul, võistlussõidud tund aega hiljem. Finaalsõitudes on korraga rajal kaks autot. Opmanni sõnul on tegu PRO klassi võistlejate sõiduga, ehk et algajaid rajal ei näe. 35 on olnud keskmine osalejate arv sedalaadi võistlustel, ent kui palju oodatakse sõitjaid starti seekord? Praeguse seisuga on kirjas 20 osalejat Eestist, 8 Lätist ja lisandumas on sõitjaid Skandinaavia riikidest.

Driftivõistluse külastajail tuleb lunastada 15 eurot maksev pääse, mis tagab sissepääsu mõlemal päeval. Eraldi üheks päevaks mõeldud piletit ei pakuta. Esimest korda on pileti hind tavapärasest odavam pensionäridele, samuti kooliealistele, kes õpilaspileti ettenäitamisel saavad pääsme 5 euroga.

Rallisõpradel on põhjust sammud seada Kehalasse 16. juunil, mil seal toimuvad Grossi Toidukaubad - Viru ralli kiiruskatsed. "Kahel korral läbitakse Kehala ringi Vinni katse osana," sõnas ralli korraldustoimkonna liige ja rajameister Andres Ots. Esimest korda starditakse Vinni katsele kell 12.48 ja teistkordselt kell 15.35. Eesti autoralli meistrivõistluste neljanda etapi viimane kiiruskatse sõidetakse samas kohas, paarisrajal. Ralli otsustav kiiruskatse algab mõni minut enne kella poolt kuute õhtul. Orienteeruvalt kella poole seitsme ajal toimub Kehalas ka absoluutarvestuse kuue parema meeskonna autasustamine.

Grossi Toidukaubad - Viru ralli pealtvaatajad saavad võistluse jälgimiseks lunastada 10 eurot maksva rallipassi. See tagab ligipääsu kõigile kiiruskatsetele. Üksikkatse pilet maksab 5 eurot. Soetada saab katsetelt.

Juunikuu viimasel päeval sõidetakse Kehalas rahvasprinti. 30. juunil toimuv sprindivõistlus on Eesti Autospordi Liidu karikavõistluste etapp, SU klassi karikavõistluste etapp ning M&L liiga karikasarja osavõistlus. Esimest korda Kehalas võistlust organiseeriv MTÜ Rallirada paarisraja võimalusi ei kasuta, kuid 4,1 km pikkune võistlustrass saab võistluse juhi Avo Vaheri hinnangul olema nii võistlejaile kui ka pealtvaatajaile olema põnevust pakkuv. "Starditakse ükshaaval poole minuti või minuti tagant. Võistlusel kasutatakse ära rallikrossirada. On kolm trampat ja seejärel siirdutakse metsa. Nii et sõitjad saavad 300-400 esimese meetriga adrenaliini korralikult üles," sõnas Vaher.

Kehala rahvasprindil alustatakse võistlussõitudega 30. juunil kell 11. Pealtvaatajaile on võistluse jälgimine tasuta, samuti ei tule täiendavalt tasuda auto parkimise eest.
Kliki siia
Artikli juurde
13.05.2022
Eesti autoralli meistrivõistlused jätkuvad Raplamaal
Artikli juurde
14.05.2022
Rapla ralli avapäeva lõpetas liidrikohal Priit Koik
Artikli juurde
17.05.2022
Rommi Pukk võitis Laitses ja plaanib laupäeval seda korrata
Uudiste arhiiv
Artikli juurde
Subaru Forester 2,0 XE
Varasemad ülevaated
18.05.2022
Rapla ralli 13-14.05.22 (0)
17.05.2022
Rapla ralli 2022 (0)
09.05.2022
Türi rahvasprint 07.05.22 (0)
Viimati lisatud albumid
Viimati uuendatud albumid
15.05.2022 09:14
Rapla ralli 2022 (1)
05.05.2022 20:50
Eesti MV rallikrossis 2022 1.etapp (3)
02.03.2022 21:36
Tarvastu Karikas 2022, 3.etapp (0)
25.02.2022 19:18
Piiroja Karikas 2022 3.etapp 24.02.2022 (1)
21.02.2022 20:53
Pandivere Talv 2022 (2)
Vaata foorumiteemasid
 
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia
Kliki siia