04. juuni 2017 22:26

Tapa veokakrossist võttis osa ligi 30 võistlejat

Veoautokrossi uus hooaeg saab alguse Tapa rajal

Tapa linn võõrustab tuleva kuu hakul mitut võistlust

Sellist hulka võistlejaid, ligi kolmkümmend, pole viimasel ajal autokrossidel stardis olnud. Nüüd laupäevasel Tapa autokrossil oli, kui toimus Eesti ja Balti meistrivõistluste esimene etapp.

Kui aastaid on seda spordiala Võrumaa rahvusspordialaks peetud, sest enamus auhinnalisi kohti on kuulund Võrumaa meestele, siis käesoleva aasta esimesel etapil see nii polnud. Poodiumile jõudis nii Tallinna, Viljandi, Tartu kui ka Lääne-Virumaa mehi.

GAZ 51/52 klassis oli suurfavoriit Bruno Leimanis. Lätlane tegigi ajasõidus parima aja, aga foolfinaalides peremehetses juba selle klassi 2014. aasta meister ning 2015. aasta hõbedamees Marko Tiinas, kes eelmise aasta veokakrossid üldse vahele jättis. Eestlase edu jätkus ka finaalis. Seega esikohta saavutas Marko Tiinas, teiseks sõitis ennast Kaido Orro ning kolmandaks Veiko Hirsnik. Bruno Leimanis oli sunnitud tehnilise rikke tõttu katkestama.

GAZ 53 klassis tegi kiiret sõitu Võrus politseinikuna leiba teeniv Erko Sibul. Ta sai kirja parima aja eelsõidus, võitis mõlemad poolfinaalid ning finaalsõidu. Head sõitu tegi Võru ärimees Toomas Repp, kes on 2013. aastal välja teeninud hõbemedali. Proovis siis paar aastat veoautorallit ja sprinti ning on nüüd uuesti krossirajal tagasi. Kokkuvõttes teine koht.

Et vendadel Mait Mäesaarel ja Mikk Mäesaarel õnnestus võistlusvalmis seada vaid üks võistlusauto, siis peakohtuniku loal võistlesid nad mõlemad ajasõidus sama veokaga. Vendadel oli omavaheline kokkulepe, et edasi poolfinaalidesse läheb parema aja saavutanu. Mikk saigi 0,1 sekundi võrra parema aja, kui vend Mait ja läks poolfinaale sõitma. Saavutas esimeses poolfinaalis teise koha ja teises kolmanda, aga finaali lõpuni veokas vastu ei pidanud. Ebaõnn tabas ajasõidus Andres Allikut, kelle auto käigukasti tehniline rike ei võimaldanud aega saadagi. Alustada tuli poolfinaali viimase rea viimaselt kohalt. Sellele vaatamata sõitis välja finaalis kindla kolmanda koha.

Superbagidel tegi eelsõidus parima aja lätlane Ainārs Ramats, kes asus ka esimest poolfinaali juhtima. Kahjuks vedas tehnika alt ja tuli katkestada. Tugeva omavahelise heitluse pidasid Mart Henning ja Margus Vainumets. Muide, Vainumets tuli võistlema seetõttu, et sõbrad talle sünnipäevaks taolise üllatuskingituse valmistasid. Esimese poolfinaali võitis Henning ja teise Vainumets. Ka finaali asus juhtima Vainumets. Henning suutis aga mööduda ja võita. Kolmanda koha saavutas Tanel Kihulane.

Eesti meistrivõistluste järgmine etapp sõidetakse 22. juunil Põltsamaa külje all asuval Piiroja rajal, kus veoautokrossi varem sõidetud pole.