Kaspar Kasari: Saab tulema väga põnev ralli!

Lätlased jahivad Eesti rallisarjas auhinnaraha

Rainer Aus: Kiirusega tuleb veel kohaneda, aga auto on OK

Niinemäe valmistub Harju rallil Sardiinia MM-etapiks

26. ja 27. mail sõidetud Eesti autoralli meistrivõistluste teise etapi võitsid Georg Gross ja Raigo Mõlder. WRC-autol võistelnud mehed edestasid rivaale kümnest katsest seitsmel.

Neste - Harju ralli avapäeval sõideti neli kiiruskatset, kogupikkuses 18,46 km. Avakatsel keerasid oma auto üle katuse Rainer Aus - Simo Koskinen (VW Polo). Õnneks oli meeste endiga kõik korras.

Avapäeva neljast katsest kolm võitsid Georg Gross - Raigo Mõlder (Ford Fiesta WRC). Päeva viimase kiiruskatse läbisid vähima ajaga Ranno Bundsen - Robert Loštšenikov (Mitsubishi Lancer Evo 8).

Avapäeva järel oli WRC-autoga sõitvate meeste edu lähimate konkurentide, Ranno Bundseni ja Robert Loštšenikovi ees 15,6 sekundit. Kolmandal positsioonil olnud Siim Plangi - Olaf Suuder (Mitsubishi Lancer Evo 10) jäid liidritest 17,2 sekundi kaugusele.

Ralli jätkus laupäeval kuue kiiruskatsega. Ralli võitjatena finišeerisid Georg Gross - Raigo Mõlder, kellele see oli üle kolme aasta esimeseks Eestis sõidetud ralliks.

"Üldiselt oli kihvt, kuid eks ta tahab veel natukene sõitmist, et paremini sujuma hakkaks, kuid teise ringi katsed olid juba päris head. Pidurdusmaade ja muude väikeste asjadega peab veel vaeva nägema, kuid ralli lõpuks tekkis juba päris hea tunne. Siit on nüüd hea edasi liikuda," kommenteeris Georg Gross.

Põnevas lõpuheitluses võttis viimase kiiruskatse võidu võistluspaar Siim Plangi - Olaf Suuder, kes möödus selle tulemusega sel hetkel teisel positsioonil olnud rallipaarist Kaspar Koitla - Andres Ots (Mitsubishi Lancer Evo 9). Konkurentide vahe jäi ralli lõpuks 1,8 sekundiliseks. Ralli võitjaile kaotasid Plangi - Suuder võistluse lõppedes 33,5 ja Koitla - Ots 35,3 sekundit.

EMV3 arvestuses ehk N4 klassis lõpetasid Neste - Harju ralli klassivõiduga Siim Plangi Olaf Suuder. Teise tulemuse said kirja Dmitri Feofanov - Normunds Kokins (Mitsubishi Lancer Evo 9) ja kolmandad olid Steven Viilo - Jakko Viilo (Mitsubishi Lancer Evo 9).

Neljarattaveoliste rahvusliku klassi E12 autode arvestuses olid parimad Kaspar Koitla - Andres Ots. Klassi teise koha said Aiko Aigro - Kermo Kärtmann (Mitsubishi Lancer Evo 6) ning kolmandad olid Anre Saks – Rainer Maasik (Mitsubishi Lancer Evo 8).

Kuni kaheliitrise mootoriga kaherattaveoliste autode arvestuses EMV5 võtsid hooaja teise klassivõidu Kristo Subi - Raido Subi (Honda Civic Type-R). Teisekohaga ralli selles arvestuses lõpetanud Karel Tölp - Martin Vihmann (Honda Civic Type-R) kaotasid neile ligi poolteist minutit. Esmakordselt koos võistelnud Chrislin Sepp - Aleks Lesk (Honda Civic Type-R) lõpetasid võistluse kolmanda kohaga, kuigi kaotust klassiliidreile kogunes üle 10 minuti.

Kaherattaveoliste kuni 1,6-liitrise mootoriga autode EMV6 arvestuses võitsid hoolimata käigukangi purunemisest Ken Torn - Kuldar Sikk (Ford Fiesta R2T). 29,6 sekundi kaugusele jäid neist Oliver Ojaperv - Jarno Talve (Ford Fiesta R2). Kolmandad olid Roland Poom - Ken Järveoja (Ford Fiesta R2), keda jäi klassivõitjaist lahutama 54,5 sekundit.

Klassis E11, kus sõidetakse üle kaheliitrise mootoriga kaherattaveoliste autodega, võtsid võidu Dmitri Nikontš - Jelena Nikontšuk (BMW M3). Klassi teised olid Raiko Aru - Veiko Kullamäe (BMW M3) ja kolmandad Valev Vähi - Raino Friedemann (BMW Compact).

Klassis E10 võidutsesid saarlased Karl Jalakas - Rando Tark (BMW Compact). Teise tulemuse said ses klassis kirja Priit Estermaa - Sven Andevei (Nissan Sunny) ja kolmanda Andres Ditmann - Carl Terras (VW Golf 2).

Rahvusliku E-rühma klassis E9, kus sõidetakse 1,6-liitrise mootoriga kaherattaveoliste autodega, võtsid võidu Karl-Martin Volver - Marten Madissoo (BMW 316i). Raido Laulik - Tõnis Viidas (Nissan Sunny) olid teised ja Tauri Pihlas - Ott Kiil (Toyota Starlet) kolmandad.

Veoautode klassis saavutasid hooaja avavõistlusel võidu Kaido Vilu - Erik Vaasa (GAZ51). 18,1 sekundi kaugusele jäid klassivõitjatest Meelis Hirsnik - Kaido Oru (GAZ 51 R5). Klassi kolmanda koha teenisid Veiko Liukanen - Toivo Liukanen (GAZ 51).

Eesti autoralli meistrivõistlused jätkuvad 9.-10. juunil sõidetava Lääne-Eesti ralliga.