Margus Kirs
07. mai 2017 18:41
Loe kommentaare (1)

Kulbilohus peeti rallikrossi meistrisarja avaetapp

Kulbilohus toimus 6. mail Olerex Eesti rallikrossi meistrivõistluste uue hooaja avaetapp. Esmakordselt sai rallikrossil võistlustules näha krosskarte. Seekord oli palju tehnilisi probleeme ja rehvipurenemisi.

Touringcar klassis võidutses vanameister Kalmer Vaht (VAZ 2101), kes võitis ka kolm eelsõitu. Teiseks tuli Rain Lellep (VAZ 2106) ja kolmanda koha saavutas uus sõitja Einar Valdmaa (Ford Fiesta ST). Finaalis valestardi teinud Simo Viilas pidi karistuseks nn jokker-ringi läbima kahel korral, mis kustutas tema võimaluse poodiumikohale pääsemiseks.

Super 1600 klassis võttis etapivõidu Siim Saluri (Citroen C2). Teise koha sai Mihkel Varul (Peugeot 206) ja kolmanda Venemaa võistleja Grigori Burlutski (Lada Kalina). Janno Ligur (Škoda Fabia) ja Arvo Kask (Ford Ka), kes olid võidukad eelsõitudes, katkestasid auto tehniliste probleemide tõttu poolfinaalides.

Juunioride masinaklassis oli võidukas sel aastal võistlussarjaga liitunud Martin Juga (Lada Samara).

Supercar klassis saavutas finaalis võidu Andrus Laur (Mitsubishi Lancer Evo), kes võitis ka eelsõidud. Teise koha hõivas Raini Roomets (Škoda Fabia). Kolmanda koha peale käis tuline heitlus Ain Laiveriku (Mitsubishi Lancer Evo 6) ja Läti sõitja Jānis Veģerise vahel (Audi Coupe). Lätlane võitis kolmanda koha. Andri Õun (Ford Fiesta) ja Priit Karjus (Mitsubishi Lancer Evo) maadlesid terve päev tehnikaprobleemidega.

Crosskart Xtreme arvrestusklass oli rallikrossil n-ö uus nähtus. Kiired ja kerged krosskardid arendasid suurt kiirust. Sõidu võidu võttis Raul Orav, teise koha sai Ruve Veski, kes varasematel aastatel osales rallikrossidel Touringcar klassis. Kolmandale kohale tuli Allar Palla.

Järgmine Olerex Eesti rallikrossi meistrisarja etapp toimub 3. juunil.