Kalle Rovanperä võttis Vaakuna rallil võidu

Kalle Rovanperä teeb Vaakuna rallil ajalugu

Kalle Rovanperä Vaakuna ralliks kõrgeid ootusi ei sea

Rovanperä võitis, Grossile Sarma rallilt kolmas koht

Reedel ja laupäeval Mikkeli ümbruses sõidetud Soome autoralli meistrivõistluste teisel etapil saavutasid esikoha Kalle Rovanperä ja Risto Pietiläinen. 16-aastaselt noorelt rallisõitjalt väga võimas esitus!

Kahest kiiruskatsest koosnenud esimese rallipäeva lõpetasid Kalle Rovanperä - Risto Pietiläinen (Škoda Fabia R5) liidrikohal, ent teise päeva avakatsel purunes nende autol rehv ja järjekorras kolmandal lisakatsel kaotasid nad seeläbi pool minutit. Üldises pingereas langesid Kalle Rovanperä ja Risto Pietiläinen kolmandale kohale, kaotades liidriks kerkinud rallipaarile Teemu Asunmaa - Jonne Halttunen (Škoda Fabia R5) 18,3 sekundit.

Järgmisel kiiruskatsel leidsid Rovanperä ja Pietiläinen taas oma rütmi ja võitsid kiiruskatse 15,1-sekundilise eduga ekipaazi Juha Salo - Jarno Ottman (Peugeot 208 T16 R5) ees. Asunmaa ja Halttunen said neljandalt katselt kirja kolmanda aja ehk olid katsevõitjaist 15,3 sekundit aeglasemad. See tähendas, et Rovanperä - Pietiläinen kerkisid teiseks ning võistluspaari Asunmaa - Halttunen edu oli kahanenud vaid kolmele sekundile.

Ralli viiendal kiiruskatsel tegi 16-aastane Kalle Rovanperä apteekri täpsusega mõõdetud sõitu ehk edestas 29-aastast Teemu Asunmaad täpselt kolme sekundiga. Mis omakorda tähendas et viis kiiruskatset olid nad selleks hetkeks läbinud identse ajaga. Järgmisel katsel oli Asunmaa 0,3 sekundit kiirem ja seitsmendal kiiruskatsel kasvatas ta oma edumaad 1,4 sekundi jagu. Kahel viimasel lisakatsel tegi esmakordselt Soome autoralli meistrisarja etapil osalenud Kalle Rovanperä seda, mida temalt loodeti - ta võitis nii eelviimase kui ka viimase kiiruskatse ning võttis ralli võidu 10,7-sekundilise eduga suurima rivaali ees.