13. veebruar 2017 3:47
Alari Sillaste ja Arvo Liimann ralli finišis. Foto: Rando Aav

Alari Sillaste ja Arvo Liimann Lätis edukad

Äsjasel võistlusel Lätis teenisid Alari Sillaste ja Arvo Liimann välja mitu karikakomplekti. Rallisprindil saavutasid nad klassis 1600 esikoha ja historic-rallil kuulus klassis 2WD võistelnud eestlastele teine koht.

11. veebruaril Gulbene ümbruses peetud võistlustel saavutasid Moskvitšiga võistelnud Alari Sillaste ja Arvo Liimann mitu auhinnalist kohta. Rallisprindis klassis 1600 kuulus neile võit, historic-rallil olid nad üldarvestuses kolmandad ja klassis 2WD teised. Seal napsasid klassivõidu Žiguliga võistelnud lätlased Lauris Mezītis - Ģirts Kārkliņš.

"Ei teagi, mis võidust puudu jäi. Mezītise kiirus oli lihtsalt niipalju suurem," kommenteeris Alari Sillaste.

Miks Sillaste ja Liimann aga taaskord Lätis võistelda otsustasid? Sillaste sõnul on konkurents seal vastuvõetav. "Siin on lahe võistelda. Nagu Lõuna-Eesti katsed. Kuna Eestis talverallit ei ole, saime nüüd teise talveralli jutti. Muidu ju kogemust ei saa."

"Jäime rahule," jätkas Sillaste. "Libe oli, aga katsed olid ägedad. Meeldisid esimene ja teine. Esimene oli kiire katse, aga teine oli hästi muutlike oludega, kus oli tehnilist ja kiiret osa." Ta lisas, et kuigi ta üritas eksimusi vältida, tuli korra tuli ka väike apsakas sisse: "Teisel ringil pidurdasin korra otseks ennast."