19. oktoober 2016 17:25

Sander Pärn sai asfaldirallilt sõidukogemust R5 klassi autoga

Sander Pärn ja James Morgan lõpetasid nädalavahetusel sõidetud Kataloonia MM-ralli WRC2 arvestuse seitsmendal kohal. Etapivõidu saavutasid selles arvestuses tšehhid Jan Kopecký - Pavel Dresler.

Hispaania MM-ralli algas neljapäeval Barcelonas katedraali ümbruses sõidetud publikukatsega. Olud olid äärmiselt keerulised, juba enne katse algust oli sadanud korralikult vihma ja sellel hetkel, kui Sander Pärn ja James Morgan rajal olid, oli sadu taas tugev. Nad said sellelt katselt kirja oma klassi kaheksanda aja.

Reedel ootasid ees Hispaania MM-ralli kruusakatsed, mis jätkuva vihmasaju tõttu olid väga libedad ning rööpad vett täis. Kahel esimesel katsel sõitsid Pärn ja Morgan vastavalt oma klassi kümnenda ja üheksanda aja. Järgmise katse finišisse nad kahjuks ei jõudnud.

"Kahjuks lõhkusime reedel auto ja katkestasime. Terra Alta kiiruskatsel tabas auto parempoolse tagarattaga kivi. Purunenud vedrustust oli kiiruskatsel võimatu parandada," lausus Sander Pärn, kes järgnevatel päevadel oli Rally2 reeglite kohaselt taas rajal.

Kui esimesel täispikal võistluspäeval sõideti kruusal, siis teistel päevadel asfaldil. Ford Fiesta R5 rallimasinat roolinud Sander Pärnale oli see esimene asfaldiralli neljarattaveolise R5 klassi autoga. "Viimane asfaldiralli oligi meil siin kaks aastat tagasi. Õppimist ja avastamist oli palju, katse-katse haaval läks tunne paremaks ja ajad samuti," rääkis Sander Pärn.

WRC2 arvestuses saavutasid võidu Jan Kopecký - Pavel Dresler (Škoda Fabia R5). Teise tulemuse said kirja rootslased Pontus Tidemand - Jonas Andersson (Škoda Fabia R5), kes jäid võitjaist 15,3 sekundi kaugusele.

Drive DMACK rallitiimi ridades võistelnud Sander Pärn ja James Morgan kaotasid klassivõitjaile kokkuvõttes 38 minutit ja 57,7 sekundit.