20. september 2016 19:41

Laupäeval toimus Tapa valla teedel rahvaralli

17. septembril sõideti Tapa vallas teine Tapa rahvaralli. Üheksas arvestusklassis kokku startis 83 võistluspaari, kellest finišisse jõudis 73. Üldvõidu saavutasid Rain Rannala ja Martin Vihmann.

Tänavuse Tapa rahvaralli üldpikkus oli 94,02 kilomeetrit, sellest kaheksal kiiruskatsel läbiti kokku 28,74 kilomeetrit.

Seitsmel kiiruskatsel said parima aja kirja Rain Rannala - Martin Vihmann (Mitsubishi Lancer Evo 9), ühe katsevõidu teenisid Gert Aasmäe - Vally Soopalu (Mitsubishi Lancer Evo 9 RS).

Absoluutvõidu ja esikoha 4WD klassis teenisidki välja enim katsevõite noppinud mehed. Teise tulemusega lõpetasid võistluse Gert Aasmäe - Vally Soopalu ning kolmandad olid Antti Kangro - Avo Kangro, kel erinevalt konkurentidest, oli istumise all uuem Mitsubishi Lancer.

Üle 1,8-liitrise mootoriga autode arvestusklassis saavutasid võidu Marko Kukuškin - Monika Mäeste (BMW 320i), kes üldises pingereas platseerusid viiendaks. Kuni 1,8-liitirse mootoritöömahuga kaherattaveoliste autode arvestuses võitsid sõidu Rivo Vähi - Karl Tarrend (Honda Civic).

Naiste arvestusklassis osutusid parimaiks Tiina Ehrbach - Nele Jalakas (VW Golf), kuni 18-aastaste noorte arvestuses võitsid Carol Haamer - Andres Tammel (Honda Civic) ja kuni 16-aastaste vanuserühmas Egert Auendorf - Henri Haav (Honda Civic).

SU klassis edestasid rivaalidest jagu Egert Jakobi - Bruno Jakobi (VAZ 2107). Moskvitši-meeste omavahelises pingeliseks kujunenud mõõduvõtus teenisid võidu välja Ermo Jeedas - Arno Eller (AZLK 2140), edestades lähimaid konkurente kokkuvõttes vaid poole sekundiga.