23. mai 2016 10:41

Samsonas napsas Talsis Rovanperä eest võidu

Läti ja Leedu autoralli meistrivõistlused jätkusid nädalavahetusel sõidetud Talsi ralliga, kus üldvõiduni jõudsid BMW-ga võistelnud leedulased Martynas Samsonas ja Mindaugas Varža.

Talsi rallil oli tänavu kavas 11 kiiruskatset, millest avapäeval läbiti 6. Päeva lõpetasid liidrikohal soomlased Kalle Rovanperä - Risto Pietiläinen (Škoda Fabia S2000) sekundilise eduga leedu võistluspaari Vytautas Švedas - Žilvinas Sakalauskas (Mitsubishi Lancer Evo 10) ees. Kõigil neil katsetel parima aja kirja saanud, kuid teise ajavõtukontrollpunkti varem sisenemise eest minutilise ajakaristuse teeninud leedulased Martynas Samsonas - Mindaugas Varža (BMW M3X) olid päeva lõpuks neljandal kohal, kaotades liidritele 27,08 sekundit.

Teise rallipäeva algul asusid võistlust juhtima Švedas - Sakalauskas, kuid seejärel tõusid uuesti liidrikohale Rovanperä - Pietiläinen, kes säilitasid positsiooni viimase kiiruskatseni. Viimase, 28,94 km pikkuse lisakatse võitsid Samsonas - Varža soomlaste ees 16,03 sekundiga ning see tõi neile rallil üldvõidu.

"Pärast kvalifikatsioonikatse võitu mõtlesime tükk aega, millist stardikohta valida. Avapäeval olime küll kiireimad, aga karistuse tõttu langesime siis viiendaks. Kuigi me ei teadnud, kas ja kuidas on võimalik kaotatud aega tagasi teha, ei kaotanud me siiski võistluse lõpuni lootust," rääkis Samsonas.

Absoluutarvestuses teise kohaga leppima pidanud Kalle Rovanperä märkis, et tunneb heameelt ka teise koha üle, kuid eriti Läti meistrisarja arvestuses saavutatud võidu ja teenitud maksimumpunktide üle. "Me pidime ikka tõsiselt suruma, et teist kohtagi saada. Need kutid on kruusal superkiired!"

Vytautas Švedas - Žilvinas Sakalauskas platseerusid kokkuvõttes kolmandale kohale, kaotades võitjatele 30,28 sekundit. Champions Cup ehk "meistrite karika" arvestuses kuulus neile võit. See oli kolmas kord, kui Švedas sealse võidutrofee välja teenis ning sai selle nüüd endale päriseks.

Roland Poom - Marti Halling (Ford Fiesta R2) lõpetasid võistluse üldarvestuse 21. kohaga, Kenneth Sepp - Tanel Kasesalu (Ford Fiesta R2) olid kokkuvõttes 24. positsioonil. Klassis LRC3 olid eestlased vastavalt neljandad ja kuuendad.

Talsi ralli näol oli tegu ka Põhja-Euroopa regiooni meistrivõistluste teise etapiga juunioride arvestuses. Võidu teenisid välja lätlased Mārtiņš Sesks - Reinis Vilsons, teised olid soomlased Tommi Hatakka - Henri Arpiainen ning kolmandad Roland Poom - Marti Halling.

Talsi ralli lõpetas 30 autot. Katkestas tänavuse võistluse 15 võistluspaari.

Sportralliga paralleelselt toimus ka tänavu Talsi rallil nn youngtimerite võidusõit, kus sarnaselt varasematele aastatele olid stardis eestlased. Neist parima tulemusega lõpetasid võistluse Valdo Urb - Kristi Matiisen (SAAB 96), olles kuuendad. Andres Tõniste - Marge Arro (Triumph TR7) lõplik koht oli 15, Madis Laupa - Marek Põder (Lada 1600) osaks jäi 24. koht. Võidu saavutasid selles masinaklassis leedulased Karolis Raišys - Vytautas Černiauskas (BMW 635).