Margus Kiiver
08. mai 2016 22:16

Jeets ja Toom saavutasid Kreekas neljanda koha

6.-8. mail Kreekas sõidetud Euroopa autoralli meistrivõistluste kolmanda etapi lõpetasid Raul Jeets ja Andrus Toom üldarvestuse neljanda tulemusega. Acropolise ralli võitsid lätlased Ralfs Sirmacis ja Artūrs Šimins.

Raul Jeetsi ja Andrus Toomi (Škoda Fabia R5) jaoks oli see väga edukas nädalavahetus. Võistluse neljanda kohaga lõpetanud eestlastele oli see seni parim tulemus Euroopa meistrisarjas. Eelmisel aastal said nad Kreekas kuuenda koha. Võrreldes eelmise aastaga oli aga ralli asukoht teine. Peale 10-aastast pausi sõideti tänavu taas Lamia piirkonnas klassikalise Acropolise ralli katsetel, kus on peetud ka MM-rallisid.

Ralli teisele päevale läksid Jeets ja Toom vastu viiendalt kohalt. Ralli oli väga keeruline ja mitmed soosikud eksisid, teiste hulgas teisel kohal olnud Aleksei Lukjanuk - Roman Kapustin (Ford Fiesta R5), kes lõhkusid auto vedrustuse. Pärast 12 sõidetud kiiruskatset said Jeets ja Toom tunda rõõmu neljanda koha üle.

"See on kindlasti kõige keerulisem kruusaralli, kus me sõitnud oleme. Vaatamata sellele, et see oli keeruline ralli, oli see ka väga äge võidusõit, ikkagi klassikalised Akropolise ralli katsed. Tulemusega väga rahul. Uue autoga oleme kruusal sina peal ja kõik toimis meie jaoks korralikult, ning senine parim tulemus FIA ERC-sarjas on kirss tordil," rääkis Raul Jeets. "Sellel aastal plaanime kaasa teha ka ülejäänud ERC-sarja kruusarallid (Asooride ralli, auto24 Estonia ralli, Liepaja ralli ja Küprose ralli)."

Ralli võit kuulus lätlaste duole Ralfs Sirmacis - Artūrs Šimins (Škoda Fabia R5). Teise tulemuse kirja saanud võistluspaar Lambros Athanassoulas - Elias Panagiotounis (Škoda Fabia R5) kaotas neile kaks minutit ja 42,3 sekundit. Kreeka sõitjatele jäi viimasel katsel üks aeglasem sõitja ette, kuid siiski edestasid nad meeskonda Jaromir Tarabus - Daniel Trunkat (Škoda Fabia R5) 0,1 sekundiga. Raul Jeets - Andrus Toom kaotasid võitjatele 5 minutit ja 41,9 sekundit.