16. august 2015 18:55
Loe kommentaare (2)
SuperCar klassis võidutses külalisvõistleja Jānis Baumanis. Foto: Rando Aav

Krossiautod keerutasid Vasalemmas tolmu

Laupäeval, 15. augustil sõideti legendaarsel Vasalemma rallikrossirajal taaskord rallikrossi, toimus Olerex Eesti rallikrossi meistrivõistluste eelviimane ehk arvult viies etapp.

Võistluspäeval paistis päike, õhusooja oli paarikümne kraadi ringis. See tähendas, et korralikult kastmata võistlusraja kruusaosa hakkas kiiresti tolmama. Nii kaotasid paljud võistlejad eelsõitudes hulgaliselt väärtuslikke sekundeid, kui pidid nähtavuse puutumise tõttu hoo maha võtma.

Kõige osalejaterohkemas klassis Super1600/Junior1600 oli rajal 17 autosportlast, nende hulgas ka kaks õrnema soo esindajat, Maria Roop ning Laura Rääts.

Kogu päeva näitas head minekut eelmisel aastal Vasalemma etapil esikoha saavutanud Arvo Kask, kes võitis kolmest eelsõidust kaks ning oli kiireim ka poolfinaalis. Kuigi finaalsõidus tuli tal startida mittetöötava siduriga, suutis Kask anda konkurentidele kõva lahingu ja võtta etapivõidu. Teise koha saavutas seekord jälle Lada Samaraga võistelnud Andre Kurg ja kolmanda koha sai kirja Citroenil sõitnud Siim Saluri.

Koos klassiga Super1600 sõitvatest noorsõitjatest saavutas Vasalemma etapil võidu Mihkel Varul, teise koha karika viis Venemaale Pavel Kritševski ja kolmanda koha võitles poolfinaalis autoga 360-kraadise õhulennu teinud, kuid siiski vapralt jätkanud Robert Reinsalu.

Tagarattaveoliste autode klassis võitlesid kogu päeva sõiduvõitude nimel Rommi Pukk ning Margo Soomets. Neile hingas kuklasse mitmekordne Eesti meister Kalmer Vaht. Finaalsõitudes startis parimalt kohalt küll Soomets, kuid Pukk tegi filigraanse stardi ja võttis puhta sõiduvigadeta sõiduga etapivõidu. Soomets oli kokkuvõttes teine, Vaht kolmas.

Neis masinaklassides pakkusid kolmandas eelsõidus pealtvaatajaile teravaid elamusi mitmed võistlejad. Enda roolitud punase Peugeot keeras külili Laura Rääts. Stardi- ja finišisirge alguses paiskus ümber Pavel Kritševski Lada Samara, sama valli otsa paiskus lätlase Ingus Belakovsi Peugeot ning oma Honda Civicu keeras ses kohas katusele Riho Loit.

Kõige võimsamate autode arvestuses ehk klassis SuperCar kindlustas kiire ja puhta sõiduga võidu lätlane Jānis Baumanis, kes oli teist etappi järjest rajal uue võistlusautoga. Teise koha saavutas eelmise etapi vahele jätnud, kuid Vasalemmas taas rajale naasnud Otto Täht. Kolmanda tulemusega lõpetas Vasalemma etapi üle pika aja võistlusrajale naasnud Renee Pohl.

Olerex Eesti rallikrossi meistrivõistlused lõpevad 12. septembril Elva lähistel Kulbilohu rajal sõidetava viimase etapiga.