Tänak läheb viimasele võistluspäevale vastu kolmandal kohal

Ott Tänak ja Raigo Mõlder jõudsid Poolas poodiumile

Karl Kruudale Poolast WRC2 arvestuses kolmas koht

Volkswageni sõitjatele Poola rallilt kaksikvõit

Tänak lõpetas esimese täispika võistluspäeva neljandana

Tänak ja Mõlder tõusid Poola MM-rallil liidriks

M-Spordi ridades Fordiga võistlevad Ott Tänak - Raigo Mõlder on Poola ralli viimase võistluspäeva eel kolmandal kohal. Rohkem kui 260 katsekilomeetri järel lahutab eestlasi liiderpaarist 17,6 sekundit.

Poola MM-rallil oli laupäeval kavas kaheksa kiiruskatset. Arvult neljateistkümnenda kiiruskatse otsustasid korraldajad ohutuskaalutlustel ära jätta, kuna publik ei kuuletunud turvateenistusele. Nii võisteldi eile seitsmel katsel.

Hommik ei alanud eestlastel just päris ootuspäraselt, kui sõiduvea tõttu kaotasid Ott Tänak - Raigo Mõlder mõned sekundid ja katselt saadi kirja viies aeg. "Tegin ühe rumala vea kümnendal katsel. Tuli piruett ja tagurdamine maksis meile 8 sekundit. Pärast seda sõitsin nii kõvasti, nagu suutsin," rääkis Tänak.

Päeva jooksul suutsid Tänak ja Mõlder teenida kolm katsevõitu, olles kiireimad 11., 12. ja 16. lisakatsel. Osa katsetest võitsid Volkswageni sõitjad Sébastien Ogier - Julien Ingrassia ning korra said konkurentidest jagu nende tiimikaaslased Andreas Mikkelsen - Ola Floene.

Päeva lõpetasidki parimatel positsioonidel Volkswageni tiimi võistlejad. Liidrikoha säilitasid alates seitsmendast katsest sõitu juhtima asunud Sébastien Ogier - Julien Ingrassia. Andreas Mikkelsen - Ola Floene jäid neile alla 5,6 sekundiga. Eestlased jäid liidritest 17,6 sekundi kaugusele. Vaid poolteise sekundi kaugusele jäid Jari-Matti Latvala - Miikka Anttila. Et ralli poodiumikohal lõpetada, peaksid Tänak ja Mõlder kindlasti soomlasi selja taga hoidma.

"Tunne on päris hea. Igaüks tahab võita ja me kõik pingutame nagu jaksame. See on hea, et oleme liidritel ajaliselt üsna ligidal," märkis Tänak. "Nüüd peame keskenduma. Ralli ei ole veel läbi ja ma ei kahtle, et Jari-Matti pühapäeval peal hoiab! Meie peame lihtsalt sama tegema."

Tänak lisas, et tal on varasemast mõned head tulemused, kuid nii head sõitu ei ole tal veel õnnestunud teha: "Arvan, et see on siiani minu parim esitus. Naudin igat kiiruskatset."

Tiimipealik Malcolm Wilson kinnitas saarlase sõnu: "See on tema senistest sõitudest kõige korralikum. Oti ja Raigo sõit on tõestus sellest, et oleme uue auto arendamisel astunud õigeid samme."

Täna sõidetakse kahel korral Baranowo 14,6 km pikkust kiiruskatset.