24. mai 2015 18:56

Volkswageni sõitjaile kolmikvõit, Tänakule viies koht

Sel nädalal sõidetud Portugali MM-ralli võitsid soomlased Jari-Matti Latvala ja Miikka Anttila. Fordil kihutanud Ott Tänak - Raigo Mõlder lõpetasid võidusõidu viienda tulemusega.

Jari-Matti Latvala - Miikka Anttila (Volkswagen Polo R WRC), kes asusid rallit juhtima reedel, lõpetasid sõidu valitsevate maailmameistrite ees.

"See oli väga oluline võit! Ja mitte ainult mulle, vaid kogu tiimile. Pärast Argentina ralli kehva tulemust oli seda hädasti vaja," rääkis Latvala. "Oli põnev võitlus Sebastien Ogieriga, kes avaldas meile tõsist survet."

Sebastien Ogier - Julien Ingrassia (Volkswagen Polo R WRC) kaotasid tiimikaaslastele 8,2 sekundilt ning kolmanda koha saanud Andreas Mikkelsen - Ola Floene (Volkswagen Polo R WRC) 28,6 sekundit. Volkswageni sõitjaile seega Portugalist kolmikvõit.

Kris Meeke - Paul Nagle (Citroen DS3 WRC) olid neljandad ning Ott Tänak - Raigo Mõlder (Ford Fiesta RS WRC) viiendad. Eestlased jäid võitjaist kokkuvõttes ühe minuti ja 56,8 sekundi kaugusele.

Sander Pärn - James Morgan (Ford Fiesta R5) said esialgsetel andmetel kirja üldarvestuse 19. ning RC2 arvestuse 9. koha. Samas klassis võistelnud Karl Kruuda - Martin Järveoja (Citroen DS3 R5) olid üldises pingereas 26. ja klassis 14. kohal. Võistluspaari Mait Maarend - Mihkel Kapp (Ford Fiesta R5) vastavad kohad olid 35 ja 16.

Järgmine autoralli MM-võistluste etapp sõidetakse juuni algul Sardiinias.