24. mai 2015 17:08
4WD klassis saavutas Gert Aasmäe ja Andri Sirbi ees kindla võidu Rainer Parik. Foto: Rene Kanniste

Parik oli kiireim, Tölp sõitis vastu elektriposti

23. mail peeti Hiiumaal viie võistlussarja arvestusse kuulunud rahvasprint. Kärdla linna asfaltkattega tänavail toimunud võidusõidul osutus kiireimaks Mitsubishi Lanceriga sõitnud Rainer Parik.

Laupäevasel Kärdla rahvasprindil osales üle 60 võistleja. Kõige osavõtjaterohkem oli masinaklass, kus võisteldakse kaherattaveoliste autodega, mille mootori töömaht üle 1,8 liitri. Võidu saavutas selles arvestusklassis Andrek Põllumäe (BMW M3), kelle kiirus ei jäänud palju alla 4WD klassis osalenutele. Neljarattaveoliste autode arvestuses tuli võitjaks Rainer Parik (Mitsubishi Lancer Evo 10), kes kindlustas etapivõidu kahe esimese vooru tulemuste põhjal.

Väiksema mootoritöömahuga kaherattaveoliste autode klassis saavutas esikoha Igor Roosmaa (Ford Puma). Õnnetult lõppes võistlus aga avavooru võitjale. Karel Tölp ütles, et tema Honda Integra ei pööranud nii palju, kui oleks vaja olnud ning sellest tulenevalt tabas ta kaheses šikaanis teist rehvi. Seejärel paiskus auto vastu betoonist elektriposti, mis kukkus autole.

"Post kukkus autole kõrvalistuja kohal katusele," sõnas võistleja. "Pidurdasin šikaani sisse, tabasin seal teist rehvi, see tõmbas esiratta kinni. Ratas läks nurga alla, tekkis lahkujooks ja rool oli viltu peal. Sattusin külg ees vastu elektriposti." Tölp lisas, et tema enda tervis on korras, kuid auto sai märkimisväärselt kannatada.

Kuni 18-aastaste noorte arvestuses võitis etapi Marcel David Tõeleid (Honda Civic), nooremas vanuserühmas alistas rivaalid Robert Virves (Honda Civic). Nii J18 kui ka J16 klassi kiireimad said 3,4 km pikkuse võistlustrassi kõigil kolmel läbimisel konkurentidest parema aja.

Seitsme naisvõistleja seast osutus parimaks Tiina Ehrbach (Volkswagen Golf). SU klassis võitis Kalle Kruusma (VAZ 21073) ja Moskvitšide arvestuses võitis Ermo Jeedas.

Kärdla rahvasprint oli Eesti Autospordi Liidu karikavõistluste, Lääne regiooni meistrivõistluste, SU klassi karikavõistluste ning Moskvich Liiga "suure karika" ja "sprindikarika" etapp.