25. august 2003 0:06
Loe kommentaare (12)

Jaanimäe ringil sõideti Igamehe rallisprindi etapp

Olavi Pukk Volkswagen Golfi. Foto: Peeter NooniIgamehe rallisprindi sari jätkus sel pühapäeval neljanda etapiga Harjumaal. Jaanimäel asunud 1050 meetri pikkust võistlusrada asus läbima 104 võistlejat. Vahetult enne võistlussõitude algust tuli taevast alla ka pisike vihmasagar, pealtvaatajate õnneks jäi see ka ainsaks.

SK Raudroos koostöös Jaanimäe ringiga olid võistlusraja ettevalmistamisel ära teinud väga suure töö. Elevust tekitas kindlasti ka Männiku talu poolt kiirema ringi sõitjale välja pandud 500 kilogrammine tõupull.

Kui alguses võis karta võistlusraja lagunemist, siis need kahtlused olid põhjendamatud - rada oli väga heas seisus ka pärast kolmandat võistlusvooru. Kiireimad ajad sõideti nagu ikka 4WD autode poolt. Viimase ringini käis tõsine "sekundite poolitamine" Lembit Nõlvaku, Jaanus Murakase ja Margus Remmaku (kõik Mitsubishidel) vahel, eeltoodud järjestuses mehed ka lõpetasid.

Nagu viimasel rahvarallil, näitasid väikse 2WD autod suurele klassile tagatulesid - 2WD kuni 1800 ccm parim oli Jaanimäe rajal Olavi Pukk Volkswagen Golfil, edestades ka kõiki 2WD üle 1800 ccm klassi autosid. Märkimist väärib asjaolu, et rahvarallil osaleb Pukk kaardilugejana. Samal autol võistelnud Tarvo Saart edestas Pukk nelja sekundiga, Tarvole lohutuseks klassi teine koht. Kolmanda koha võttis Honda Civicul võistelnud Ain Pärnasalu.

Suure 2WD kiireim oli Silver Havamaa Opel Astral. Sama klassi teise koha saavutas Heiko Soosaar autol Ford Escort RS 2000, kolmandaks tuli Kristjan Kutsar Ford Fiestal.

Tõsine heitlus käis Moskvišide vahel, mida oli sel korral stardis 24. Kuni viimase sõiduni püsisid ühes sekundis samal autol võistlenud Eiki Lill ja Jüri Roost. Kolmandas voorus tegi "imelise" sõidu aga Hanno Vajakas ja tulemuseks klassivõit Lille ning Roosti ees.

Naistest esimeses voorus tublit sõitu teinud Tuuli Laanetu ei suutnud vastu seista võimsamatele neliveolistele liikuritele ja pidi endast ettepoole laskma nii Eve Viilu, kui ka Hele Nõlvaku.

Järgmine Igamehe rallisprindi etapp toimub 28. septembril Pärnumaal.