30. august 2014 2:01

Karl Kruuda püüab Soomes Turu rallil klassivõitu

Reedel alanud Soome autoralli meistrisarja viienda etapi esimese võistluspäeva lõpetasid liidritena SM2 arvestuses sõitvad Juha Salo - Marko Salminen. SM1 klassis juhivad võistlust Karl Kruuda - Martin Järveoja.

Soome autoralli meistrivõistlused jätkuvad sel nädalal Turu ralliga, kus põhjanaabreile pakuvad konkurentsi ka eestlased. Avapäeval oli kavas kolm pimedas sõidetud kiiruskatset.

Karl Kruuda - Martin Järveoja (Ford Fiesta S2000) võtsid SM1 arvestuses kaks katsevõitu. Kolmandal kiiruskatsel edestasid eestlasi Ari Vihavainen - Jani Vainikka (Mitsubishi Lancer WRC).

"Esimesel katsel oli alguses kõik hästi, aga siis tegin väikese vea, sest tee oli päris libe," lausus Kruuda. "Viimane katse oli väga keeruline. Seal olid pikad kiired sirged. Kaks esimest katset meeldisid mulle rohkem," kommenteeris Karl Kruuda, kelle edu esimese rallipäeva järel Jari Vihavaineni ees 2,6 sekundit.

Selles masinaklassis kolmandat positsiooni hoidvad Jari Kihlman - Matti Heikinen (Mitsubishi Lancer Evo 9) jäid esimese rallipäeva lõpul eestlastest 33 sekundi kaugusele.

Üldises pingereas haarasid liidriohjad SM2 klassis sõitvad Juha Salo - Marko Salminen, kelle istumise all tuttuus Mitsubishi Lancer Evo 10 R4. SM2 klassis olid päeva lõpuks teised Joni Nikko - Jarno Ottman (Mitsubishi Lancer Evo 9) ning kolmandad Kristian Kiviniemi - Matti Kangas (Mitsubishi Lancer Evo 10 R4). Kaspar Koitla - Mait Laidvee (Mitsubishi Lancer Evo 9) lõpetasid Turu ralli avapäeva SM2 klassi viiendal kohal. Liidritest jäid eestlased kolme katse kokkuvõttes 22 sekundi kaugusele.

Turu ralli jätkub laupäeval, mil võetakse mõõtu viiel kiiruskatsel.