Aleksei Lukjanuk võitis Eesti autoralli meistrisarja etapi

Pärn ja Morgan võitsid kaherattaveoliste arvestuses

Tartus anti neljapäeval start auto24 Estonia rallile

«Lõuna-Eestisse lähme suhteliselt enesekindlalt»

Siim Plangi: Sissemagamisega probleemi olla ei tohiks

Prioriteediga sõitjate hulgas seitse Eesti meeskonda

Siim Plangi stardib Estonia rallil autoga Peugeot 208 R5

Euroopa autoralli meistrivõistluste arvestusse kuulunud auto24 Estonia rallil saavutasid üldvõidu Fordil kihutanud eestlased Ott Tänak ja Raigo Mõlder.

Ott Tänak ja Raigo Mõlder (Ford Fiesta R5) juhtisid rallit alates esimesest katsest ja suutsid võistluse teisel päeval seda kohta edukalt hoida. Vaatamata väikestele probleemidele finišeerisid nad 47,1 sekundilise eduga lähimate rivaalide, Aleksei Lukjanuki ja Aleksei Arnautovi ees (Mitsubishi Lancer Evo 10).

"Suutsime näidata läbi ralli head kiirust ja laupäeval saime keskenduda oma sõidule," lausus Tänak. "Reedel oli meil küll viimasel katsel väike probleem kütusesurvega ja laupäeval turboprobleem, mis tekitas päris äreva hetke. Kuid õnneks saime hoolduses sellele jälile ja sealt edasi kõik sujus ja nautisime sõitu kodustel teedel."

Kolmas koht rallil kuulus Timmu Kõrgele ja Erki Pintsile (Ford Fiesta R5). Nemad kaotasid teise koha saavutanud külalisvõistlejatele kokkuvõttes 8,3 sekundit.

Aleksei Lukjanuk - Aleksei Arnautov oli kiireimad standardautode Production Cup arvestuses. Teise tulemuse selles arvestuses saavutasid Rainer Aus - Simo Koskinen (Mitsubishi Lancer Evo 9) ning kolmandad olid Roland Murakas - Kalle Adler (Mitsubishi Lancer Evo 10). Kaherattaveoliste autode arvestuses tulid auto24 Estonia ralli võitjateks Sander Pärn - James Morgan (Ford Fiesta R2).

Ralli direktor Urmo Aava jäi esmakordselt Eestis korraldatud Euroopa meistrivõistluste etapiga rahule. "Tahan tänada kõiki sõitjaid, pealtvaatajaid, koostööpartnereid ja meediat, kes aitasid kaasa selle suure sündmuse tegemisel. Võistlus ise oli kuni viimaste meetriteni pingeline ja nauditav ja mul on hea meel, et võit jäi koju," rääkis Aava.