07. juuli 2014 18:54

Ligur jätkas Euroopa meistrivõistlustel heas hoos

Rallikrossi MM-võistluste ja Euroopa meistrisarja järjekordne etapp sõideti nädalavahetusel Rootsis, Höljese rajal. Osa eelmisel etapil Soomes startinud Eesti sõitjatest liikus edasi ka Rootsi.

Euroopa meistrivõistluste klassis super 1600 olid stardis Janno Ligur ja Siim Saluri ning sama võistlussarja Touring Car klassis Ruve Veski. Parima tulemuse sai kirja Ligur, kes jõudis taas finaali ja sai seal viienda koha.

Nelja eelsõidu järel oli Ligur kuues. Tema parimaks eelsõiduks oli kolmas, kus ta oli neljas ja sellega oli koht poolfinaalis olemas. Siim Saluri jäi kahjuks esimesena poolfinaali ukse taha - poolfinaalikoht jäi kahe punkti kaugusele.

Ligur jätkas hea hooga ka poolfinaalis, kus sai teise koha ja sellega ka kindla pääsu Höljese etapi finaali. Finaalis kuulus Janno Ligurile, kes nädal varem oli neljas, sel korral viies koht. Etapi võitis Sergei Zagumennov.

Sarja üldarvestuses on Ligur kümnes (44 p) ja Saluri 16 (14 p). Liider on Zagumennov (130 p).

Tagarattaveoliste autode klassis oli Ruve Veski pärast eelsõite 18. kohal ja edasi poolfinaalidesse ei pääsenud.

Võimsate Super Car autode MM-etapi finaalis oli parim DTM ringrajasarja sõitja Mattias Ekström, kes kodupubliku silme all jättis selja taha kaks Norra sõitjat, Andreas Bakkerudi ja Petter Solbergi. Neljas oli sarja liider Reiniss Nitišs Lätist.