27. mai 2014 16:40

Juunioride meistrisarja avavõistlusel oli parim Sander Pärn

Eestis käivitatakse juunioridele autoralli meistrivõistlused

Harju ralli võitsid Aleksei Lukjanuk ja Aleksei Arnautov

Tänavu esmakordselt peetava Eesti juunioride autoralli meistrivõistluste avaetapiks oli nädalavahetusel peetud Harju ralli. Maksimumpunktid teenisid võistluselt Sander Pärn ja James Morgan.

Juunioride rallisarjas osalevad automaatselt kõik Eesti rahvusest piloodid, kes on sündinud ajavahemikus 1.01.1989–1.01.1997. Meistrisarjas sõidetakse kuni 1,6-liitrise mootoriga kaherattaveoliste autodega. Kokku oli avaetapil selles arvestuses 9 sõitjat.

Meistrisarja esimesel etapil käis tuline heitlus ja jagus ka omajagu draamat. Teisel katsel liidriks tõusnud Sander Siniorg - Annika Arnekiga (Ford Fiesta R2) olid sellel kohal kuni kuuenda katseni. Tihedas konkurentsis võistluspaaridega Sander Pärn - James Morgan (Ford Fiesta R2) ja Rasmus Uustulnd - Imre Kuusk (Ford Fiesta R2), eksis liiderpaar kuuendal katsel ja sõitis teelt välja vastu palkmaja. Sõitjad pääsesid intsidendist vigastusteta, kuid autoga ei olnud võimalik sõitu jätkata.

Duell esikoha peale jätkus Pärna - Morgani ja Uustulndi - Kuuse vahel. Viimasele katsele minnes oli Sander Pärna ja James Morgani edu rivaalide ees 7,7 sekundit. Konkurendid kogesid ebaõnne, kui lõhkusid rehvi ja sellega kadus ka lootus võidu nimel kaasa rääkida. Seega lõpetasid Harju ralli juunioride meistrivõistluste arvestuses esikohaga Sander Pärn - James Morgan. Rasmus Uustulnd - Imre Kuusk kaotasid võitjatele 36,5 sekundit. Kolmanda koha saavutanud Kristen Kelement - Timo Kasesalu kaotasid parimaile pisut alla kahe minuti.

"Viimane Matsimäe katse õnnestus meil aga hästi ja saime sealt ka absoluudi kümnenda aja. Sekundeid kuskil ära ei andnud ja vigu vältisime," lausus Pärn. "Hea algus on meil tehtud ja ka Jamesi fännid on Walesis rahul. Konkurents on väga tihedaks muutunud ja peab tunnistama, et ei mäletagi millal viimati nii kõvasti pidi Eesti meistrivõistlustel pingutama. Andsime endast vajaliku maksimumi."

Etapivõitja teenib Eesti juunioride autoralli meistrisarjas 25 punkti, millele lisanduvad võidetud kiiruskatsete eest lisapunktid. Kelement teenis ühe, Uustulnd kaks ja Siniorg ning Pärn kolm lisapunkti. Pärn on sarja liider (28 p), teine Uustulnd (20 p) ja kolmas Kelement (16 p).