19. mai 2014 7:32

Pühapäeval toimus Ida-Virumaa rahvasprint

Pühapäeval sõidetakse kaevanduspargis rahvasprinti

18. mail jätkusid Eesti Autospordi Liidu karikavõistlused, Moskvich Liiga karikavõistlused ja ja Ida-Virumaa karikavõistlused Kohtla kaevanduspargis peetud Ida-Virumaa rahvasprindiga, mille korraldas AMV Racing.

Neljarattaveoliste autode klassis asus võistlustulle kümme sõitjat. Võidu noppis rivaalide eest Rainer Parik. Aiko Aigro lõpetas etapi teise kohaga ning Gert Aasmäe oli kolmas. Mitsubishiga sõitnud meeste järel platseerus neljandaks Subarut roolinud Marek Haiba, kes alistas konkurendid kolmandas sõiduvoorus.

Üle 1,8-liitrise mootoritöömahuga kaherattaveoliste autode arvestusklassis sai rivaalidest jagu Sander Sepp (Renault Clio). Saarlane oli avavoorus teine, kuid võitis teise ning kolmanda vooru. Teise tulemusega lõpetas Ida-Virumaa rahvasprindi 2WD-S klassis Andrek Põllumäe (Honda Civic), kolmas oli Rene Uukareda (BMW 325).

Väiksema kubatuuriga kaherattaveoliste autode arvestuses osutus võitjaks Karel Tölp (Honda Integra), kes pidas taaskord võidu nimel duelli Argo Kästikuga (Honda Civic). Esimese sõidu võitis Tölp, teises voorus oli kiireim Kästik. Otsustava vooru võitis Tölp Kästiku ees kõigest 0,22 sekundiga. Kolmanda kohaga lõpetas võistluse stabiilset sõitu teinud Gleb Bogdanov (Honda Civic CRX).

Moskvich Liiga arvestuses jahtis sarjapunkte 6 võistlejat. Võiduni jõudis Tarmo Kikkatalo (AZLK 2140), teine oli Ermo Jeedas (AZLK 2140) ning kolmas Martin Juhe (IZ 2715).

Noori käis rajal kolm. Esikoha saavutas Martin Sepp (Renault Clio). Oliver Teffo (Volkswagen Golf) oli ses arvestuses teine ja Chrislin Sepp (Honda Civic) kolmas.

Viie naisvõistleja hulgast osutus seekord parimaks Margit Mäekivi (Honda Civic), kes alistas konkurendid kahes esimeses sõiduvoorus ning kindlustas endale seeläbi võidu, ega pidanud otsustavas sõidus startima. Kolme sekka mahtusid seekord veel Sirje Potisepp (Honda Civic) ning Tiina Ehrbach (Volkswagen Golf).